LIGA NACIJA: Prvenac Nemačke, Španci sigurni!

Fudbaleri Španije i Nemačke ostvarili su pobede u trećem kolu Lige A Lige nacija.

Fudbaleri Španije

Španija je na domaćem terenu savladala Švajcarsku sa minimalnih 1:0.

Luis Enrike je "promešao" sastav pred ovaj meč, a to mu se na kraju i isplatilo za drugu pobedu u Grupi 4, pa će Švajcarska svoju prvu i dalje juriti.

Praktično prva velika prilika pretvorena je u gol, kada je mrežu gostiju zatresao Mikel Ojarsabal u 14. minutu.

"Crvena furija" je potpuno ugušila svaki prilaz svom golu i Švajcarci do kraja meča nisu stvorili praktično nijednu priliku.

Gosti su imali tek 39 odsto poseda lopte i samo jedan udarac u okvir gola.

Nemačka je tek u trećem kolu Grupe 4 ostvarila prvu pobedu savladavši Ukrajinu na gostovanju rezultatom 2:1.

Matijas Ginter je bio strelac prvog gola posle asistencije Antonija Ridigera u 20. minutu.

Ukrajina je mogla da bude veoma zadovoljna što u prvom poluvremenu nije primila barem još jedan gol, a napadi Nemaca su se nastavili i u drugom delu igre.

Već u 49. minutu duplirana je prednost "pancera" preko Leona Gorecke koji je iskoristio katastrofalnu reakciju golmana domaće ekipe.

Nemačka je imala još nekoliko prilika, ali je ipak je kazna kada je Niklas Zile srušio protivnika u svom