"ORLOVI" PREŽIVELI DRAMU U OSLU: Srbija na krilima SMS-a SRUŠILA Norvešku posle PRODUŽETAKA!

08.10.2020

20:06 >> 21:23

Velika pobeda naše reprezentacije.

Erling Haland u duelu sa defanzivcima Srbije

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Norvešku u Oslu na stadionu "Uleval" rezultatom 2:1(0:0), nakon produžetaka. Oba gola za našu selekciju delo su rezerviste Sergeja Milinković-Savića koji je mrežu domaćih tresao u 82. i 102.minutu.

Produžetke Skandinavcima doneo je Norman, minut pre kraja regularnog toka utakmice.

Ovo će biti velika prilika za srpsku reprezentaciju da se prvi put nakon 20 godina nađe na Evropskom prvenstvu koje je zbog pandemije koronavirusa pomereno za 2021.godinu.

Sjajan meč odigrali su naši momci. Bili su bolji rival od prvog do poslednjeg minuta utakmice, a Norvežani su odolevali samo zahvaljujući perfektnim intrvencijama veoma raspoloženog golmana Jarštajna.

Mreže su mirovale do 82.minuta kada je Milinković-Savić, na asistenciju Aleksandra Mitrovića postigao prvi gol na utakmici. Ipak, u 89.minutu Norman je pogodio dalji ugao gola Predraga Rajkovića i domaćinu doneo produžetak.

"Orlovi" se nisu predavali, a odlična igra krunisana je akcijom iz udžbenika. Igrao se 102.minut kada je Mitrović proigrao odličnog Lazovića po desnom boku. Bivši igrač Crvene zvezde je uposlio Tadića u srcu kaznenog prostora, a on je pronašao SMS-a koji je malo iskosa sa leve strane fenomenalnim lob udarcem postigao majstorski pogodak.

Do kraja susreta, "orlovi" su zadržali stečeno vođstvo i apsolutno zasluženo se plasirali dalje.

Tok duela, kao i pogotke, pogledajte u nastavku.

Posle 120 minuta igre Srbija je sa 2:1 savladala Norvešku

120+1.minut - Orsato je označio kraj utakmice.

120.minut - Igraće se još jedan minut.

118.minut - Dušana Tadića, koji je "požuteo" zbog odugovlačenja, zamenio je vezista Torina Saša Lukić.

117.minut - Kapiten Kolarov je sprečio opasan pokušaj Norvežana koji će izvesti još jedan korner.

116.minut - Hauge ulazi na teren umesto Elabdeluija.

114.minut - Ulazimo u samu završnicu meča, Srbija čuva stečeno vođstvo.

111.minut - Lars Lagerbek je odlučio da izvrši novu promenu. Odegorda menja Elijunusi.

108.minut - Pokušao je Kolarov sve da reši snažnim šutem u desni ugao gola koji brani Jarštajn, Srbija je dobila korner.

106.minut - Završnih 15 minuta susreta su upravo startovali.

2.produžetak

Na kraju 1.produžetka Srbija vodi sa 2:1 pogocima Sergej Milinković-Savića, dok je jedini strelac za domaće bio Norman

102.minut - GOOOOOL! Kakva akcija pulena Ljubiše Tumbakovića. Aleksandar Mitrović je još jednom uposlio agilnog Lazovića koji je sa desnog boka pronašao Tadića. Kapiten Ajaksa je odložio do SMS-a koji je sjajnim lob udarcem ponovo prevario Jarštajna.

101.minut - Darko Lazović je pogodio stativu udarcem u dalji ugao, velika šteta...

97.minut - Dušan Tadić je loše zahvatio loptu u šesnaestercu Norvežana, pa je propala mogućnost da "orlovi" još jednom ugroze Jarštajna.

96.minut - Ogromna šansa za Norvešku. Stvorila se gužva u našem kaznenom prostoru, ali je Rajković fenomenalnom odbranom sprečio preokret, a tom prilikom je i fauliran.

91.minut - Počeo je prvi produžetak, a Štrandberg je zamenio Redžijesena.

1.produžetak

Regularni tok susreta završen je rezultatom 1:1

90+5.minut - Kraj regularnog toka, igraće se produžeci na "Ulevalu".

90+4.minut - Žuti karton dobio je Milivojević nakon prekršaja nad Serlotom.

90+2.minut - Imala je Srbija pritisak koji je trajao više od dva minuta koji je rezultirao pokušajem Aleksandra Mitrovića glavom, ali je izblokiran.

90.minut - Italijan je signalizirao da će se igrati još četiri minuta nadoknade vremena.

89.minut - GOOOOL! Odličan prodor rezerviste Normana koji je preciznim udarcem u kontraugao gola Rajkovića izjednačio rezultat.

86.minut - King je dobro prošao, ali je Predrag Rajković majstorski intrvenisao. Praktično u sledećem napadu Aleksandar Mitrović je šutirao u okvir gola, na dodavanje Lazovića, ali je čuvar mreže domaćih ponovo odbranio.

82.minut - GOOOOOL! SMS je odmah po ulasku doneo prednost Srbiji! Sjajno ga je pronašao Mitrović, a on je iz neposredne blizine zatresao mrežu Norveške. Veoma bitan gol za "orlove", sada treba izdržati u finišu.

79.minut - Selektor Srbije Ljubiša Tumbaković napravio je dvostruku izmenu. Luka Milivojević je zamenio Maksimovića, dok je Sergej Milinković-Savić ušao umesto Đuričića.

74.minut - King je pokušao u okvir gola, Rajković je izboksovao loptu u korner.

73.minut - Kapiten Srbije Aleksandar Kolarov uputio je snažan i precizan udarac iz daljine, ali je Jarštajn još jednom dobro odbranio.

71.minut - Neprecizan šut Odegard, preko prečke.

69.minut - Ušli smo u završnu četvrtinu utakmice, sve opreznija igra na obe strane, mada su domaći sada sa tri špica na terenu.

65.minut - Kapiten Norvežana Johansen povređen je, pa ga menja Džošua King.

60.minut - Debitant Mihailo Ristić zaradio je javnu opomenu.

54.minut - Nova stopostotna šansa za Srbiju. Darko Lazović je centrirao ka Đuričiću koji je fenomenalno u vazduhu prihvatio loptu, ali je iz neposredne blizine šutirao pravu u Jarštajna.

Centarfor Borusije Dortmund Erling Haland

47.minut - Rezervista Norman je odmah zaradio žuti karton po ulasku na teren.

46.minut - Počelo je drugo poluvreme u Oslu. Srbija je odmah pripretila preko Dušana Tadića, ali je golman Jarštajn lako ugvatio loptu.

Selektor domaćih Lagerbek odlučio je da napravi prvu izmenu. Umesto Henriksena ušao je Norman.

Kraj 1.poluvremena, "nula" u prestonici Norveške

45.minut - Druga prilika za skandinavsku ekipu. Haland je centrirao ka Serlotu, ali je Rajković paradom intrvenisao.

40.minut - Ulazimo u samu završnicu prvog dela igre. Velike šanse imala je Srbija, a Norvežani su samo pokušali iz prekida. Bez golova u Oslu.

35.minut - Kakva šteta! Đuričić je još jednom sjajno pronašao Mitrovića, ali je napadač Fulama sa pet metara prebacio gol domaćina.

32.minut - Ogromna prilika za Norvešku, ponovo iz prekida. Nakon ubačene lopte iz kornera, Maksimović je intrvenisao na gol liniji, a Haland nije uspeo da zatrese našu mrežu.

29.minut - Norvežani su zapretili iz kornera, ali je naša odbrana bila dobro postavljena.

25.minut - Dosta mirniji ritam meča, posle početnih uzbuđenja. Lazović je centrirao sa desne strane, Mitrović je zakačio loptu, a Filip Đuričić nije uspeo da je zahvati i prosledi u mrežu.

18.minut - Nova poluprilika za našu selekciju, ali je Aleksandar Mitrović napravio faul u napadu.

12.minut - Erling Haland je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, ali je srećom napravio prekršaj u napadu.

8.minut - Sjajan presing "Orlova" koji domaćima ne dozvoljavaju da spoje više od par preciznih dodavanja.

6.minut - Ofanzivac Sasuola je pronašao Lazovića koji se dugo nameštao pa je izblokiran, lopta je završila u korneru.

5.minut - Tadić je proigrao Đuričića koji je prošao Norvežane po levom boku, a on je tražio Mitrovića u sredini, međutim neprecizno.

1.minut - Glavni arbitar Danijele Orsato dao je znak za početak susreta na stadionu "Uleval".