BAJERN SE PRETPLATIO NA TROFEJE: Bavarci srušili Borusiju Dortmund u Superkupu!

30.09.2020

21:03

Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su Borusiju Dortmund u finalu Superkupa 3:2.

Bajern - Borusija Dortmund

Meč je odigran na Alijanc Areni u Minhenu. Bajern je dobro otvorio utakmicu.

Već u 18. minutu stigli su do prednosti. Pukla je kontra, trčali su Miler, Levandovski i Toliso, a Poljak je uposlio Francuza, koji pogađa za vođstvo šampiona Evrope i Nemačke.

Prednost je duplirana u 32. minutu.

Alfonso Dejvis je sa levog boka uputio fantastičan centaršut, pronašao na drugoj stativi Milera, koji pogađa glavom za 2:0.

Marko Rojs je imao dve prilike u prvih pola sata da smanji prednost, ali se u oba navrata istakao Manuel Nojer dobrim odbranama.

Ipak, isplatila se upornost Dortmunda i prednost je smanjena u 39. minutu.

Kimih je pogrešio, lopta je stigla do Halanda, koji je uposlio Branta, a on cepa mrežu za 1:2.

Samo pet minuta kasnije mogao je da donese i potpuni preokret i vođstvo svojoj ekipi, ali se ponovo istakao Nojer sjajnom odbranom.

Iako se činilo da nećemo dobiti pobednika posle 90 minuta, Bajern je stigao do vodećeg gola u 83. minutu, koji je bio i pobedonosni.

Posle greške na sredini terena, Kimih oduzima loptu, odlično prati akciju, dobija povratnu na penalu, šutirao je a golman mu je odbranio, posle čega na neverovatan način postiže pogodak.

Bajern je osvojio sve trofeje u takmičenjima u kojima je učestvovao – Liga šampiona, Superkup Evrope, Superkup Nemačke, Bundesliga, Kup Nemačke!

Još da osvoje Svetsko prvenstvo za klubove i osvojili su sve što se može osvojiti.