Petarda Intera, igrao i Kolarov - prvenac Specije u Seriji A!

30.09.2020

18:13

Fudbaleri Intera deklasirali su Benevento u gostima u zaostalom meču prvog kola Serije A sa 5:2.

FK inter

Gosti su poveli već posle 28 sekundi.

Lopta je iz poslednje linije stigla do Hakimija, koji na petercu pronalazi Lukakua i Belgijanac smešta loptu u mrežu za 1:0 već posle 28 sekundi.

Već posle 28. minuta sve je bilo jasno.

Prednost je u 25. minutu duplirao Galjardini na asistenciju Janga, a tri minuta kasnije je Galjardini asistirao Lukakuu za njegov drugi gol na meču.

Smanjio je Kaprari u 34. minutu na 3:1, a Hakimi za 4:1 pogodio u 42. minutu, pošto je ukrao loptu defanzivcu u petercu i smestio loptu u mrežu na prazan gol.

Lautaro Martines je u 65. minutu ušao u igru, a šest minuta kasnije postigao gol na asistenciju Sančesa.

Kaprari je postigao još jedan gol za Benevento u 74. minutu. Aleksandar Kolarov bio je u startnoj postavi i igrao je na poziciji štopera.

U drugom meču večeri, Specija je kao gost savladala Udineze 2:0 (1:0).

Strelac vodećeg gola u 29. minutu bio je Galabino, a tačku na meč stavio je isti igrač golom u 95. minutu.

Specija je od 65. minuta igrala sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen štoper Terzi.

Ovo je prva pobeda Specije u istoriji u Seriji A.