TANTALOVE MUKE: Ajaks jedva do pobede sa igračem manje, Tadić bez učinka!

26.09.2020

21:07

Fudbaleri Ajaksa upisali su i drugu pobedu u Erediviziji. U Amsterdamu je u 3. kolu savladan Vitese sa 2:1.

Dušan Tadić

Ajaks je poveo golom Promesa u 21. minutu. Činilo se da će Kopljanici dominantno stići do pobede, ali je onda Alvarez pred kraj poluvremena potpuno poludeo, krenuo je da gazi rivale i dobio zasluženo direktan crveni karton.

Na startu drugog poluvremena Vitese koristi prednost igrača više i preko Bazera stiže do izjednačenja 1:1.

Vitese je bio bolji posle tog gola, pogodio je i stativu, ali nije uspeo da stigne do preokreta. Kazna je bila surova, pošto je Mohamed Kudus postigao drugi gol za Ajaks i doneo pobedu amsterdamskom velikanu.

Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta, ali nije upisao ni asistenciju ni gol.

Posle tri kola Ajaks ima maksimalnih devet bodova, dok je Vitese posle uvodne dve pobede upisao prvi poraz u šampionatu Holandije.