Fulam bez Mitra do osmine finala: Het-trik Haverca u kanonadi Čelsija, Arsenal izbacio Lester u Liga kupu!

23.09.2020

21:05

Fudbaleri Fulama, Čelsija, Arsenala, Evertona, Njukasla, Barnlija i Brajtona plasirali su se u osminu finala engleskog Liga kupa.

Aleksandar Mitrović

Fulam se pobedom nad Šefild Venzdejem plasirao u osminu finala Liga kupa  2:0 (1:0).

Srpski reprezentativac i najbolji strelac Fulama Aleksandar Mitrović nije igrao na ovom meču.

Zamenio ga je Kamara u samom vrhu napada i postigao je vodeći pogodak u 9. minutu.

Prednost je duplirao Rid u 32. minutu.

Fulam će u osmini finala igrati protiv Brentforda.

Čelsi je savladao Barnsli na svom terenu rezultatom 6:0.

Posle gola Temija Ejbrahama u 19. minutu prvi gol za "plavce" postigao je mladi Nemac Kai Haverc u 28. minutu utakmice.

U 49. minutu se u listu strelaca upisao i Ros Barkli, a nedugo zatim videli smo i drugi gol Haverca posle asistencije Ejbrahama koji je bio igrač ove utakmice.

Frenk Lampard

Do kraja utakmice Haverc je uspeo da kompletira het-trik, a za konačnih 6:0 pobrinuo se Olivije Žiru u 83. minutu.

U osmini finala Liga kupa Čelsi igra protiv boljeg iz duela Lejton Orijent – Totenhem.

Arsenal je sa 2:0 savladao Lester na gostovanju.

Posle perioda u kojem nije bilo prilika desio se veliki gaf iskusnom Kristijanu Fuksu, koji je zatresao sopstvenu mrežu u 57. minutu nakon što ga je napucala lopta koju je šutnuo Nikola Pepe.

Do kraja meča "lisice" su imale jednu dobru priliku preko Ajosea Peresa, a pošto ona nije iskoršćena usledila je kazna preko Edija Nketije u nadoknadi vremena.

U osmini finala Arsenal igra protiv Linkolna ili Liverpula.

Everton je slavio na gostovanju trećeligašu Flitvudu rezultatom 5:2.

Na poluvremenu je bilo 2:0 nakon što je Rišarlison postigao gol u 22. i 34. minutu.

Flitvud je u nastavku uspeo da u dva navrata dođe na gol zaostatka preko Dafija i Kempsa (uz amaterske greške Pikforda), ali je Everton preko Ivobija i Bernarda rešio pitanje pobednika.

Bilo je i vremena za još jedan gol, kada je konačan rezultat postavio italijanski napadač Mojze Ken.

Everton u osmini finala Liga kupa čelka Vest Hem.

Barnli je kao gost savladao Milvol (2:0) golovima Braunhila u 45. i Vidre u 93. minutu, dok je Brajton takođe u gostima savladao Preston (2:0).

Njukasl je na gostovanju lako izašao na kraj sa trećeligašem Morekejmbom – 7:0.

Već posle pola sata fudbala bilo je neverovatnih 5:0 za goste.

Žoelinton je u 5. i 31. minutu postigao po gol, a u međuvremenu su se upisali i Almiron i Marfi.