ORLOVI, UGLEDAJTE SE NA KOMŠIJE: Sjajna Bosna ispustila pobedu protiv Italije u Firenci!

04.09.2020

21:01

Fudbaleri Italije i Bosne i Hercegovine remizirali su 1:1 na startu takmičenja u Ligi nacija A.

Velika borba vodila se u Italiji

Na stadionu Fiorentine viđena je zanimljiva i ravnopravna borba dve veoma dobre ekipe.

Bosna je bila nadomak velike pobede. Gosti su poveli preko Edina Džeka, kome je to bio 59. gol za "zmajeve", ali su Azuri ekspresno postavili konačnih 1:1 preko Sensija.

Na kraju su izabranici Duška Bajevića, koji je debitovao na "Artemio Frankiju", imali šansu da preko Muhameda Bešića dođu do velikog trijumfa, ali je u jednoj kontri zamalo promašio.

Svakako selekcija BiH može da bude zadovoljna remijem, izvojevanim disciplinovanom igrom i to sa čak tri debitanta večeras, među kojima je bio i štoper Vojvodine Siniša Saničanin.

I upravo je sjajni fudbaler Voše dominirao na ovoj utakmici.

Sve pohvale idu na račun "zmajeva" koji su se sjajno držali praktično svih 90 minuta protiv favorizovanog rivala. Takođe, imali su i prilike i jednu takvu iskoristili kada je golgeter Rome Džeko posle kornera bio najprisebniji.

Ipak, radost BiH nije dugo trajala.

Samo nekoliko minuta kasnije Sensi je iskoristio asistenciju Insinjea i savladao odličnog Šehića, uz "pomoć" Šunjića.

Prilikom udarca lopta je zakačila štopera moskovskog Dinama i zavšila u mreži gostiju.

Na kraju remi, koji više odgovara Bosancima.

U drugom meču ove grupe Holandija je savladala na svom terenu Poljsku sa 1:0.

Stiven Bergvajn

Lale su dominirale tokom celog meča, i na kraju su stigle do zaslužene pobede. Junak trijumfa bio je fudbaler Totenhema Stiven Bergvajn koji je postigao jedini gol na meču u 61. minutu. Treba imati u vidu da su Poljaci bili oslabljeni neigranjem Roberta Levandovskog, koji je dobio poštedu zbog obaveza u Ligi šampiona.

Holandija je tako pobedom započela svoju novu eru posle odlaska Ronalda Kumana na klupu Barselone.