SUPERLIGA: Rad PREOKRETOM do prve trojke, sevale PESNICE na "Čairu"!

20:16

Odigrano pet mečeva šeste runde srpskog šampionata.

Slavlje igrača Rada na meču sa Napretkom

U subotu je na programu bilo pet mečeva šestog kola Superlige Srbije.

Pobede su zabeležile četiri domaće ekipe, dok je remi viđen u duelu Novog Pazara i Radnika (0:0).

Rad je na Banjici upisao premijernu pobedu nad Napretkom rezultatom 3:1 (1:1). Stević je doveo "čarapane" u prednost u 25. minutu, izjednačio je Jovanović iz penala, da bi Novaković u 50. i Trninić u 63. minutu režirali preokret.

Bačka je savladala Voždovac sa 2:1 (2:1), a zanimljivo je da su sva tri pogotka na severu Srbije viđena u prvik deset minuta utakmice. Žakula je sa dva gola u 2. i 8. minutu doneo 2:0 Bačkoj, da bi samo minut kasnije Živković postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

Radnički Niš je u derbiju večeri savladao na "Čairu" novosadski Proleter sa 2:0, a strelci su bili Gavrić u 53, odnosno Stoiljković u 69. minutu iz penala.

Generalno nervozna utakmica začinjena je u finišu prvog dela kada je glavni sudija Stanko Ostraćanin odsvirao kraj poluvremena u trenutku kada su Novosađani išli u napad.

To se gostima nije svidelo pa su ga odmah okružili. U odbranu arbitra stao je kapiten Radničkog i golman Borivoje Ristić, što je bio povod za opšti metež, a došlo je i do tuče među igračima.

Zlatibor je iznenadio lučansku Mladost i golom Đakovca došao takođe do prve pobede u Superligi Srbije (1:0).

Superliga, 6. kolo

petak

Inđija - Javor 3:2 (1:0) /Aleksić 8, Dimitrov p. 56, Bastajić 82 - Luković 67, Jevtić 75/

Metalac - Čukarički 0:0

subota

Rad - Napredak 3:1 (1:1) /Jovanović p. 42, Novaković 50, Trninić 63 - Stević 25/

Bačka - Voždovac 2:1 (2:1) /Žakula 2,8 - Živković 9/

Novi Pazar - Radnik 0:0

Radnički Niš - Proleter 2:0 (0:0) /Gavrić 52, Stiljković p. 69/

Zlatibor - Mladost 1:0 (0:0) /Đakovac 60/