ŠOU U SUPERLIGI: Trojka Voše u derbiju, iz KECA u DVOJKU na Banjici!

20:10

Kraj četvrtog kola prvenstva Srbije.

Detalj sa meča Vojvodina - Mladost

Odigrana su poslednja tri meča četvrtog kola Superlige Srbije u kojima su pobede zabeležile ekipe Vojvodine i Voždovca, dok su Metalac i Proleter remizirali u Gornjem Milanovcu.

U derbiju večeri na "Karađorđu", Voša je dugo lomila otpor tvrdih Lučanaca. Četa Nenada Lalatovića slavila je sa 3:0, ali su sve pogotke postigli u završnih 20 minuta utakmice. Bojić je "otvorio" goste u 70, defanzivac Saničanin je duplirao prednost u 84, a konačan rezultat postavio je Đuričin tri minuta pre kraja susreta.

Ovo je veoma važna pobeda za Novosađane, protiv neporaženog tima u dosadašnjem toku prvenstcva, a "stara dama srpskog fudbala" nastavlja da brusi formu pred start kvalifikacija za Ligu Evrope.

Velika uzbuđenja i preokret viđena su na stadionu na Banjici. Rad je ekspresno poveo u prvom minutu kada je strelac bio Kovačević, ali je u drugom delu meča usledila kanonada Voždovčana koji su trijumfovali rezultatom 3:1. Strelci su bili litvanski internacionalac Lasickas u 49, Stojčev u 69, dok je pobedu potvrdio Jovan Nišić u 88. minutu susreta.

Radost igrača Voždovca protiv "građevinara"

Metalac i Proleter su podelili bodove, strelac za Novosađane bio je Živojinović, a Milanovčanima je izjednačenje doneo Maksimović u 71. minutu utakmice.

Podsetimo, ranije danas u Bačkoj Palanci odigran je "derbi Bačke", a TSC je napravio kiks zabeleživši tek remi (1:1).

Superliga, 4. kolo

petak

Crvena zvezda - Spartak 3:2 (1:1) /Ben 32,65, Tomane 70 - Tufegdžić 24, Nikolić p. 72/

subota

Inđija - Napredak 1:0 (1:0) /Ilić p. 25/

Novi Pazar - Javor 2:3 (2:2) /Delimeđac 6, Dragutinović 40 - Mladenović 15, Pavišić 29, Rušević 90+2/

Radnički Niš - Mačva 1:0 (1:0) /Kojić 37/

Radnik - Partizan 0:2 (0:0) /Asano 62, Sadik 90/

Zlatibor - Čukarički 1:5 (1:2) /Vukić 8 - Ostojić 4, Endiaje 7, Eze 46, Docić p. 54, Kovač 90+1/