(VIDEO) LUDILO U LISABONU: Lajpcig je u polufinalu Lige šampiona! Savić TRAGIČAR Atletika u 88. minutu

13.08.2020

18:04 >> 21:06

Fudbaleri Lajpciga plasirali su se u polufinale Lige šampiona pobedom nad Atletikom od 2:1.

Fudbaleri Lajpciga slave gol Olma

Posle velikog uzbuđenja u prvom četvrtfinalnom meču Lige šampiona u kom je Pari Sen Žermen nakon velikog preokreta izbacio Atalantu, veoma zanimljivo je bilo i dan kasnije na stadionu Sportinga. Fudbaleri Lajpciga su do polufinala došli golom u samoj završnici meča protiv Atletika i tako obezbedili borbu za finale, upravo protiv Parižana.

Prvi gol na meču postigao je Dani Olmo u 50. minutu susreta, ali je izjednačenje Atletiku doneo Žoao Feliks u 71. kada je realizovao penal koji je i iznudio. Ipak, snovi "jorgandžija" su se raspali u 88. minutu kada je Tajler Adams šutirao traljavo u jednoj polukontri, ali je Stefan Savić zakačio loptu i promenio joj smer, a ona je zaršila iza leđa Jana Oblaka.

Polufinalni meč između Pari Sen Žermena i Lajpviga na programu je u utorak, 18. avgusta, od 21 čas na stadionu Benfike.

Lajpcig - Atletiko 2:1 (0:0)

/Olmo 50, Adams 88 - Feliks p. 71/

DRUGO POLUVREME

Kraj - Utakmica je završena! Lajpcig je pobedio sa 2:1!

90+7. minut - I dalje se igra.

90+3. minut - Opasan šut Karaska, ali samo korner.

90+1. minut - Marsel Zabicer je napustio igru, a zamenio ga je Nordi Mukiele. Sa druge strane, Felipe menja Kokea.

90. minut - Igraće sse još pet minuta.

88. minut - GOOOOL! Lajpcig vodi 2:1! Odličnu polukontru istrčali su fudbaleri nemačkog tima, Anhelinjo je proigrao Tajlera Adamsa, a ovaj je šutirao sa 20-ak metara. Lopta je na putu ka golu zakačila Savića i prevarila Oblaka.

87. minut - Posle samo nekoliko minuta na terenu Haidara je dobio žuti karton.

83. minut - Dvostruku izmenu napravio je Julijan Nagelsman. U igri su Patrik Šik i Amadu Haidara, a teren su napustili Dani Olmo i Kristofer Nkunku.

82. minut - Kevin Kampl je dobio žuti karton zbog povlačenja Ljorentea.

79. minut - Dobar napad Atletika i dodavanje Feliksa upropastio je Alvaro Morata lošim prijemom.

72. minut - Alvaro Morata menja Dijega Koštu, a u ekipi Lajpciga Tajler Adams je zamenio Konarda Lajmera.

71. minut - GOOOOOL! Atletiko dolazi do izjednačenja - 1:1! Žoao Feliks je šutirao izuzetno precizno i Peter Gulači nije imao šansu.

70. minut - Penal za Atletiko! Klosterman je oborio Žoaa Feliksa i simon Marčinjak nije imao dilemu. Tom prilikom je defanzivac Lajpciga dobio i žuti karton.

67. minut - Kriminalno loš šut Jusufa Poulsena.

61. minut - Levi bek "jorgandžija" Renan Lodi dobija žuti karton, jer je simulirao penal!

58. minut - Prvu izmenu na utakmici napravio je Čolo Simeone koji je na teren ubacio Žoaa Feliksa umesto Ektora Erere.

57. minut - Šutirao je Upamekano po zemlji sa nekih 25 metara, ali Oblak nije imao problema da ukroti loptu.

53. minut - Ljorente je ušao u kazneni prostor Lajpciga, ali nije uspeo da iskontroliše loptu.

50. minut - GOOOOOL! Lajpcig vodi 1:0! Marsel Zabicer je centrirao sa desne strane, a Dani Olmo je napravio sjajan trzaj glavom i loptu poslao u nebranjen deo mreže Oblakovog gola.

46. minut - Utakmica je nastavljena. Nagelsman i Simeone nisu napravili nijednu izmenu.

PRVO POLUVREME

Poluvreme - Bez golova u Lisabonu! Rezultat posle prvih 45 minuta je 0:0, a bilo je nekoliko dobrih šansi za oba tima. Ipak, mreže su mirovale, a i kada su bili ugroženi, Gulači i Oblak su bili na visini zadatka.

45+4. minut - Šutirao je Savić glavom posle centaršuta, ali neprecizno.

45+2. minut - Odličnu priliku imao je štoper Lajpciga Dajo Upamekano posle kornera, ali je šutirao glavom pravo u Oblaka.

45. minut - Igraće se još četiri minuta u prvom poluvremenu.

39. minut - Obojica su nastavila utakmicu, Halstenberg bez intervencije, a Savić sa čalmom na glavi.

35. minut - Horor scena u Lisabonu. Stefan Savić i Marsel Halstenberg su se sudarili glavama, a lekarske ekipe su ušle na teren kako bi im pružile pomoć.

33. minut - Dobar napad "jorgandžija" upropastio je Karasko koji se spetljao u odsudnom trenutku.

27. minut - Šutirao je Saul, ali mu je lopta prešla preko noge, pa nije bilo opasno po Nemce.

24. minut - Lajpcig je imao nekoliko opasnih napada u najavi u poslednjih par minuta, ali bez prave završnice.

17. minut - Iz VAR sobe je Marčinjaku javljeno da nema ni govora o penalu nad Saulom.

14. minut - Fudbaleri Atletika su tražili penal kada je Saul pao u šesnaestercu, ali Simon Marčinjak je samo odmahnuo rukom.

13. minut - Velika šansa za Atletiko odlazi u nepovrat. Šutirao je Karasko, ali se istakao Gulači.

10. minut - Stefan Savić je šutirao glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca, ali je golman Lajpciga Peter Gulači bio siguran.

4. minut - Marsel Halstenberg je propustio veliku šansu za Nemce. Šutirao je iz neposredne blizine, ali preko gola Oblaka.

1. minut - Utakmica je počela.

Lajpcig - Atletiko

Zagrevanje je u toku na stadionu Sportinga.

Pogledajte i kako su večerašnji rivali stigli na "Hoze Alvelado".

U nastavku pogledajte startne postave oba tima.

Na klupi "jorgandžija" nalazi se srpski internacionalac Ivan Šaponjić.

UEFA je na zvaničnom Tviteru već najavila duel ponajboljeg igrača Lajpciga Marsela Zabicera i jednog od najboljih golmana sveta, Atletikovog čuvara mreže, Jana Oblaka.