(VIDEO+FOTO) KRAJ ZA KOLAROVA: Sevilja LAKO sa Romom, NEMOĆ "POLICAJACA" u Leverkuzenu!

06.08.2020

18:58 >> 18:14

Rutinske pobede Andalužana i "farmaceuta".

Igrači Sevilje

Fudbaleri Sevilje i Bajera plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope pobedama nad Romom, odnosno Rendžersom. Andalužani su nadigrali "vučicu" sa 2:0(2:0), a golove su postigli Regelon i En-Neziri već u prvom poluvremenu.

Bajer je savladao "policajce" iz Škotske sa 1:0(0:0) golom talentovanog Dijabija u 51. minutu, pa su se "farmaceuti" sa rutinskih 4:1, računajući oba duela, plasirali na "F8" drugog po rangu evropskog takmičenja.

Kapiten Srbije Aleksandar Kolarov odigrao je 77 minuta u Duizburgu, ali se nije proslavio pa ga je zamenio Viljar.

Podsetimo, od 21 čas na programa su preostala dva duela osmine finala u kojima se sastaju Vulvs - Olimpijakos i Bazel - Ajntraht.

Kraj utakmica, Sevilja i Bajer su u četvrtfinalu!

90+10. minut - Manćini je zaradio crveni karton.

90+1. minut - Ever Banega je pogodio prečku iz slobodnog udarca.

90. minut - Počela je nadoknada vremena, čini se da su četvrtfinalisti već poznati.

85. minut - Utakmice ulaze u završnu fazu, bez velikih uzbuđenja i rezultatske neizvesnosti.

77. minut - Bledo izdanje kapitena reprezentacije Srbije Aleksandra Kolarova, koga je zamenio Viljar.

73. minut - Poništen je gol Sevilje zbog ofsajda u kome se našao Kunde. Glavni sudija Kujpers je konsultovao VAR i utvrdio da je defanzivac Andalužana bio u nedozvoljenom položaju. Poništenom pogotku je prethodila sjajna akcija Okamposa i El Hadadija.

71. minut - Rendžers je imao najbolju priliku u Leverkuzenu, Goldson je sačekao centaršut iz slobodnog udarca, ali je njegov pokušaj izblokiran.

Edin Džeko na meču u Duizburgu

70. minut - Najbolja šansa za Romu, Pelegrini je pronašao Džeka, koji je šutirao iz poluvoleja, ali je lopta završila tik pored gola Španaca.

67. minut - Roma nemoćna u Duizburgu, "farmaceuti" dominiraju nad škotskim velikanom.

60. minut - Veliku prednost čuvaju Sevilja i Bajer, sat vremena igre na terenima u Nemačkoj.

Izvinjenje Kala Haverca saigračima nakon promašaja protiv Rendžersa

54. minut - Novi promašaj Haverca, kome je ovoga puta šut iz neposredne blizine odbranio golman "policajaca" Mekgregor.

51. minut - GOOOOL! Bajer je poveo pogotkom Dijabija, na asistenciju Aranguiza.

46. minut - Počela su druga poluvremena

1. poluvreme

45. minut - Završena su poluvremena, Sevilja ima rutinsko vođstvo, "nula" u Leverkuzenu.

44. minut - GOOOOL! Odličan prodor Lukasa Okamposa po desnom boku, koji je pronašao En-Nezirija, kome nije bilo teško da iz neposredne blizine zatrese mrežu "vučice".

42. minut - Završnica prvog poluvremena, bez golova u Leverkuzenu, Sevilja zasluženo vodi.

35. minut - Prva velika šansa za "vučicu". Džeko je pokušao prodorom, lopta se odbila do Zaniola koji je šutirao, ali su Italijani dobili samo korner.

28. minut - Haverc je još jednom šutirao iz izgledne pozicije, ali pored gola Škota, Sevilja čuva prednost.

22. minut - GOOOOL! Serhio Regelon je posle sjajnog solo-prodora doveo Sevilju u zasluženo vođstvo.

17. minut - Napadač Bajera Haverc pogodio je okvir gola, ostaje 0:0.

12. minut - Bolji početak Andalužana koji su pokušali preko Regelona i Okamposa, a Kueda je pogodio prečku, ali bez promene rezultata. Mirno u Leverkuzenu.

Detalj sa meča Bajer - Rendžers

5. minut - Početno ispitivanje snaga na duelima u Nemačkoj.

1. minut - Mečevi su počeli

Pred start utakmica održan je minut ćutanja u čast svim žrtvama koronavirusa.