(VIDEO) ZVEZDINA RUTINA NA "MARAKANI": Nikolić EVROGOLOM načeo Radnički, "Spidi" i "Magiko" tiki-takom DOTUKLI rivala

05.08.2020

18:59 >> 18:57

Rapsodija šampiona Srbije u derbiju drugog kola Superlige.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol za 2:0 protiv Radničkog

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički iz Niša u derbi meču drugog kola Superlige Srbije rezultatom 3:0. Crveno-beli su do pobede na stadionu "Rajko Mitić" pogurali Veljko Nikolić i Srđan Spiridonović u samoj završnici prvog poluvremena, a "Real sa Nišave" je dotukao Aleksandar Katai u nastavku.

Prvu veliku šansu na utakmici propustio je Srđan Spiridonović već u petom minutu kada je posle dodavanja Milana Rodića pogodio samo spoljni deo mreže. Posle toga je bilo prilično mirno na našem najvećem stadionu, a sledeću izglednu priliku imao je Miloš Degenek tek u 42. minutu, ali je bio neprecizan.

Crvena zvezda je povela golom Veljka Nikolića u minut kasnije. Pravu bombu talentovani vezista je poslao u rašlje gola Borivoja Ristića posle dodavanja Spiridonovića.

Samo tri minuta kasnije prednost crveno-belih duplirao je Spiridonović. Popularni "Spidi" je odigrao dupli pas sa Mirkom Ivanićem u kaznenom prostoru gostiju, a posle toga mu nije bilo teško da zatrese mrežu.

Igrao se 58. minut kada je Radnički imao šansu da se vrati u igru, ali je Dušan Stojiljković poklekao posle dobro istrčanog kontranapada i nije imao snage za bolji šut.

Konačnih 3:0 postavio je Aleksandar Katai u 76. minutu susreta. Drugu asistenciju na meču je zabeležio Spiridonović koji je fenomenalno proigrao Kataija i tako spojio sa golom doskorašnjeg fudbalera Čikaga.

Posle gola Kataija više nije bilo velikih uzbuđenja, već je Crvena zvezda rutinski privela posao kraju.

Superliga, 2. kolo

Inđija - Voždovac 0:1 (0:1) /Stojčev 25/

Novi Pazar Partizan 3:2 (1:0) /Nedeljković p. 22, Perić 73, Miletić 78 ag - Suma 59, Asano 70/

Bačka - Spartak 1:3 (1:2) /Žakula 38 - Tufegdžić 2, 36, 76/

Crvena zvezda - Radnički Niš 3:0 (2:0) /Nikolić 43, Spiridonović 45+1, Katai 76/

Javor - Napredak 3:0 (1:1) /Luković 29, Piščević 61, Otašević 89/

Metalac - Mačva 2:1 (2:1) /Pecelj 25, Vasiljević 43 - Marković 17/

Rad - TSC 1:3 (1:2) /Jovanović 7 - Zec 1, Silađi 20, Lukić 75/

Radnik - Mladost 2:3 (1:1) /Makarić 44, Mitošević 80 - Mićević 25, Odita 90+1, Babić 90+4/

Zlatibor - Proleter 0:2 (0:2) /Bacanović 17, Živojinović 21/

Vojvodina - Čukarički 21:00