NE PREDAJU SE: Trezege čuva Vilinu nadu o opstanku u Premijer ligi!

12.07.2020

15:20

Fudbaleri Aston Vile savladali su na svom terenu ekipu Kristal Palasa sa 2:0, u 35. kolu Premijer lige.

Vilin junak... Trezege u duelu sa Taunsendom

Golove vredne tri boda postigao je Alžirac Trezege. Birmingemski tim je ovim trijumfom praktično održao koliko-toliko realne šanse da ostane u eliti. Još uvek su u zoni ispadanja i tri kola pre kraja imaju četiri boda manje od Vest Hema i Votforda.

Trezege je vođstvo svojoj ekipi doneo u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena. On je nakon centaršuta sa leve strane i gužve u kaznenom prostoru ostao sam na drugoj stativi, odakle je savladao Guaitu.

On se i u 59. minutu našao na pravom mestu. Posle dodavanja Hurihejna i loše intervencije odbrane gostinu, Trezege je postigao novi pogodak i ispostaviće se postavio konačan rezultat 2:0.

Kao što je rečeno, Aston Vila je 18. sa 30 bodova, dok je Kristal Palas, za koji je kao kapiten naš Luka Milivojević odigrao 75 minuta i zaradio žuti karton, 14. sa 42 boda.

U narednom kolu Aston Vila će igrati sa Evertonom, dok se londonska ekipa sastaje sa Mančester junajtedom.