PLAVCI SE PREBIJENI VRAĆAJU U LONDON: Moćni Šefild pregazio Čelsi!

11.07.2020

18:40

Fudbaleri Šefild junajteda deklasirali su Čelsi sa 3:0 u 35. kolu Premijer lige.

Šefild je posle Totenhema tri gola dao još jednom londonskom velikanu

Poraz Čelsija najviše odgovara Mančester junajtedu i Lesteru, koji bi pobedama prestigli "Plavce" i isterali ih na petu poziciju.

Šefild je sada preskočio Vulvse i nalazi se na šestom mestu koje vodi u Ligu Evrope.

Definitivno je igrač utakmice bio Mekgoldrik. Postigao je dva gola i bio je nerešiva enigma za defanzivce tima iz Londona. Vodeći pogodak postigao je u 18. minutu.

Posle pravog "karambola" u kaznenom prostoru Čelsija, Kepa je dobro odbranio udarac Mekburnija, ali je lopta pala direktno na nogu Mekgoldriku, koji sa dva metra smešta loptu u mrežu.

Prednost je u 33. minutu duplirao Mekburni. Posle sjajnog centaršuta Stivensa, fantastičnim udarcem glavom Mekburni je savladao španskog golmana.

Očekivano se povukao Šefild u drugom delu i čekao priliku iz kontranapada. Čelsi je imao dve solidne prilike, ali je lako to neutralisao Henderson.

Tačku na meč stavlja Mekgoldrik svojim drugim pogotkom u 77. minutu.