Majstor Insinje srušio očajnu Romu!

ponedeljak, 6. 7. 2020.| 00:06

0

Fudbaleri Napolija savladali su Romu u meču 30. kola italijanske Serije A – 2:1 (0:0).

Tanjug/AP
Fudbaleri Napolija

Roma ostaje na petom mestu, ali je sada izjednačena sa šestoplasiranim Napolijem i sedmoplasirani Milan je samo dva boda daleko. Napoli je obezbedio učešće u Ligi Evrope naredne sezone, dok bi Roma lako mogla da ostane bez mesta koje vodi u Evropu.

U prvom poluvremenu mnogo bolji bio je Napoli.Pau Lopes spasao je Romu u dva navrata – sjajno je branio udarce Fabijana Ruisa i Milika.

Poljski napadač je pred kraj prvog poluvremena glavom pogodio prečku. Napoli je krunisao dobru igru na startu drugog poluvremena i u 55. minutu došao do prednosti. Mario Rui ubacio je fantastičnu loptu sa leve strane, a Hose Kaljehon je uklizao na petercu i smestio loptu u mrežu.

Izjednačenje je stiglo pet minuta kasnije. Posle kontranapada, Mkitarijan je pogodio snažnim udarcem sa dvadesetak metara.

Trijumf Napoliju doneo je Lorenco Insinje golom u 82. minutu.

ZVEZDA PRED POSLOM VEKA: Fiorentina nudi milione i defanzivca za Gavrića!