BANE OSVOJIO NOVI TROFEJ: Zenit šampion Rusije, Marko Nikolić trlja ruke!

05.07.2020

19:51

Zenit iz Sankt Peterburga je novi-stari šampion Rusije.

Ivanović, Dzjuba i Malkom

Zenit je u 26. kolu Premijer lige savladao Krasnodar na gostovanju (2:4) i tako došao do još jednog trofeja.

Bivši reprezentativac Srbije Branislav Ivanović podići će trofej u narednom kolu na svom stadionu.

Zenit je bio ubedljiv protiv Krasnodara i praktično učinio uslugu Marku Nikoliću i Lokomotiv iz Moskve u borbi za Ligu šampiona, s obzirom da ekipa srpskog trenera ima 4 boda više, uz utakmicu više.

Serdar Azmun je doneo prednost Zenitu u petom minutu, a izjednačio je u 29.

Mogao je Krasnodar da preokrene, ali je Vanderson u 41. minutu promašio penal, što je Dzjuba kaznio pet minuta kasnije sa bele tačke. Utkin je na startu drugog poluvremena doneo novo izjednačenje, ali je i Serdar Azmun u 52. minutu doneo novu prednost. Tačku na meč i titulu doneo je Sutormin u 72. minutu.

Titula će se slaviti na "Gasprom Areni" u narednom kolu, kada Zenit dočekuje Soči.