03.07.2020

21:59

Atletiko Madrid pobedio je Majorku sa 3:0 u susretu 34. kola španske La Lige.

Igrači Atletika

Majorka je u Madrid stigla na krilima velike pobede nad Seltom (5:1) koji ih je vratio u borbu za opstanak.

Ipak, večeras nisu imali previše šanse protiv Atletika, ali treba istaći da je meč verovatno prelomio penal iz 29. minuta meča.

Golman Majorke Reina odbranio je udarac Alvara Morate. Sudija je odlučio da ponovi penal, a Morata iz drugog puta pogađa i dovodi Atletiko u vođstvo od 1:0.

Ovaj gol je ranio goste koji više nisu imali šanse da se vrate. Morata je u nadoknadi prvog dela postigao i drugi gol za 2:0 nakon sjajne asistencije Kokea i ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Nije Majorka mogla da se vrati u meč. Koke je pogodio za konačnih 3:0 u 79. minutu.

Atletiko je sve bliži osiguranju mesta koje vodi u Ligu šampiona, dok će Majorka četiri kola pre kraja imati zaista težak posao za ostanak u ligi.