Siti deklasirao šampiona!

četvrtak, 2. 7. 2020.| 23:46

0

Fudbaleri Mančester sitija dočekali su u 32. kolu Premijer lige novog prvaka Engleske, ekipu Liverpula.

Tanjug/AP
Liverpul - Siti

Na kraju su razbili najbolji tim u Engleskoj ove sezone sa 4:0 (3:0) pred praznim tribinama "Etihad" stadiona.

Poveli su u 25. minutu, Džo Gomez je skrivio penal, a odgovornost je preuzeo Kevin De Brujne.

Belgijanac je bio siguran sa kreča, Alison je promašio stranu, 1:0 za "Građane".

Samo 10 minuta kasnije, kontra Sitija, Foden šalje loptu na stranu ka Sterlingu, a bivši igrač Liverpula se sjajnim prijemom oslobađa čuvara i smešta loptu u mrežu "Redsa" za 2:0.

Već u 45. minutu je bilo 3:0, sjajna kombinacija Fodena i De Brujnea, mladi Englez beži odbrani Liverpula i efektnim udarcem matira Alisona za 3:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, ali Siti nije planirao da stane.

Nakon 20ak minuta igre u nastavku stižu i do novog pogotka, odlična kontra, Sterling je bio u dobroj poziciji, šutirao je, a loptu je nakon njegovog udarca u sopstvenu mrežu skrenuo Okslejd-Čemberlejn.
Pretili su i jedni i drugi do kraja, Marez je i postigao gol, ali je on poništen, promene rezultata ipak nije bilo, Liverpul je uzeo titulu, Sitiju će ovaj ubedljiv trijumf svakako biti lepa uteha.