Odigran je najduži meč u istoriji: Trajao je 111 minuta uz dve pauze u nadoknadi

četvrtak, 2. 7. 2020.| 23:15

0

Upotrebom VAR tehnologije fudbalske utakmice su počele trajati duže nego inače, a sinoć je pao rekord po dužini utakmice u regularnom delu.

Tanjug/AP
igrači Rostova

Susret 25. kola prvenstva Rusije između Rostova i Krasnodara je postao najduži fudbalski meč u istoriji. Timovi su ukupno igrali 111 minuta i 15 sekundi.

Tokom susreta arbitar Vitalij Meškov je morao utakmicu da pauzira nekoliko puta jer je konsultovao VAR tehnologiju uz niz kontroverznih situacija.

Dok je trajala sudijska nadoknada Meškov je dva puta prekidao susret da odluči da li da dosudi penal ili ne. I u 102. minutu zahvaljujući kaznenom udarcu Rostov je stigao do izjednačenja.

Na kraju završeno je 1:1. Krasnodar je ostao treći sa 45 bodova i dalje drži mesto koje vodi u Ligu šampiona, dok Rostov sada ima tri boda manje i biće vrlo neizvesno do kraja sezone.

DIČIO SE ŠTO JE SRBIN: Umro Jovo Subašić - otac jednog od tvoraca svetskog čuda u Rusiji!