Završena Bundesliga: Poznati putnici za evropska takmičenja, Verder se dokopao baraža za opstanak i poslao Fortunu u Cvajtu!

27.06.2020

15:32

Posle trideset i četiri kola završena je sezona 2019/2020 u Bundesligi. Osmu titulu prvaka Nemačke zaredom osvojio je Bajern Minhen kojem je ovo bio jubilarni trideseti trofej u nacionalnom šampionatu.

Andrej Kramarić - 4 GOLA protiv Borusije Dortmund u gostima!

Bajern je šampion, danas su samo to potvrdili pobedom protiv Volfsburga u gostima rezultatom 0:4.

Koman, Kuizans, Levandovski i Miler su bili strelci na ovom meču.

U poslednjem kolu veliku blamažu je doživela Borusija iz Dortmunda koja je poražena na svom terenu od Hofenhajma, a sva četiri gola je postigao Andrej Kramarić.

On je prvi igrač Hofenhajma u istoriji koji je uspeo da postigne četiri gola u Bundesligi, a pored toga je prvi igrač koji je Dortmundu dao četiri gola još od Rudija Felera koji je to učinio sa Verderom 1984. godine.

Pored Bajerna i Borusije, u Ligu šampiona će Borusija iz Menhengladbaha i Lajpcig.

Više informacija o rubrici sport pročitajte OVDE.

Gladbah je slavio u meču protiv Herte koja i nije imala rezultatski imperativ osim da završi na što boljem mestu u BL.

Bilo je 2:1, Hofman i Embolo su bili strelci za domaće, Ibišević za goste.

Marko Grujić se vraća u Liverpul, a danas je odigrao samo prvo poluvreme

Lajpcig je gostovao Augsburgu, bio im je potreban bod za LŠ, a osvojili su sva tri.

Timo Verner je junak sa dva gola, doveo je svoj tim u prednost u 28. minutu, da bi Vargas izjednačio, a onda je nemački napadač u 81. minutu postigao gol za pobedu na majstorski način.

Leverkuzen je odradio svoje, savladao je Majnc sa 1:0, a gol je postigao Foland.

Ipak, nedovoljno za Ligu šampiona, zbog pobede Lajpciga danas. Igraće u Ligi Evrope naredne sezone.

U borbi za opstanak Verder je rasturio Keln sa 6:1, a bio im je potreban i poraz Fortune.

Osako (2), Rašica, Fulkrug, Klasen i Sardžent su bili strelci za domaćina, Dreksler za goste. Veljković odigrao svih 90 minuta.

Fortuna je razočarala svoje navijače, pošto su poraženi večeras od Union Berlina u gostima sa 3:0, pa tako nisu uspeli da se spasu ispadanja.

Verder ih je pretekao i igraće baraž, Fortuna, pored odavno otpisanog Paderborna, ispadaju.

U ostalim mečevima Frajburg je rasturio Šalke sa 4:0 (Valdšmit (2), Šmid i Holer), Ajntraht je sa Kostićem od starta bio bolji od Paderborna sa 3:2.

Šampion: Bajern
LŠ: Borusija D, Lajpcig, Borusija M
LE: Leverkuzen, Hofenhajm, Volfsburg
Baraž za opstanak: Verder
Ispadanje: Fortuna, Paderborn