"Svrake" razbile Šefild!

21.06.2020

15:42

U meču 30. kola engleske Premijer lige, Njukasl je savladao Šefild junajted rezultatom 3:0 .

Njukasl - Šefild

Heroj pobede bio je Met Riči, koji je upisao gol i asistenciju. Šefild, koji se bori za Evropu, samouništio se greškama.

U prvom poluvremenu videli smo samo jednu pravu priliku.

Žoelinton je šutirao sa desetak metara, ali mu je Henderson u situaciji jedan na jedan sjajno odbranio udarac.

Zanimljivo, Njukasl je u Premijer ligi postigao samo dva gola u poslednjih 15 utakmica u prvom poluvremenu.

U 50. minutu, Šefild ostaje sa igračem manje. Igan je vukao Žoelintona, kao poslednji igrač odbrane i zaradio je drugi žuti karton.

Pet minuta kasnije, Njukasl stiže do prednosti. Riči je sa levog krila ubacio loptu, a Stivens je napravio neshvatljivu grešku.

Nije bilo nikog oko njega, a on je promašio loptu, koja mu je prošla kroz noge i stigla do San-Maksimana, koji pogađa iz neposredne blizine.

Drugi gol delo je Meta Ričija. Neshvatljivo su ostavili Ričija samog na ivici šesnaesterca, koji ima sjajan udarac i to je i dokazao. Šutirao je i pogodio gornji levi ugao gola Hendersona, koji se nije pomerio.

Tačku na meč stavlja Žoelinton. Pogodio je u 78. minutu, posle asistencije Almirona.