Povratak Serije A: Torino i Parma podelili plen!

20.06.2020

21:10

Fudbaleri Torina i Parme su odigrali nerešeno, 1:1, u utakmici 26. kola italijanske Serije A.

Torino - Parma

Fudbal se u Italiji nije igrao još od marta meseca, a po povratku u Seriju A videli smo remi Torina i Parme.

Najzanimljivije je bilo u prvom poluvremenu, pošto smo oba gola videli u prvih pola sata fudbala na Olimpijskom stadionu u Torinu.

Torino je bio blagi favorit u ovom meču i na samom startu se to i osetilo ,pošto je domaćin agresivnije krenuo.

Golom Nikolasa Enkulua već u 15. minutu, fudbaleri Torina uspeli su da povedu i da makar malo obraduju svoje navijače.

Na izjednačenje se čekalo 16 minuta.

Parma je akciju počela sa desne strane, Kukuševski je odlično centrirao, lopta je bila izbijena, pa je potom Žervinjo probao i odbrana Torina je i to otklonila, da bi onda Juraj Kucka završio posao.

Rezultatom 1:1 se na poluvreme i otišlo.

Odmah po povratku na teren videli smo interesantnu situaciju, pošto je domaći tim izborio jedanaesterac, a Jakoponi je "nagrađen" žutim kartonom.

Beloti, najbolji strelac Torina, preuzeo je odgovornost, šutirao penal, ali je golman Luiđi Sepe uspeo da odbrani njegov pokušaj, koji je išao po sredini gola.