Psi laju, vetar nosi: Crveno-bela fešta može da počne - Zvezda overila 31. titulu šampiona protiv Proletera i nastavila dominaciju!

20.06.2020

16:46 >> 19:17

Fudbaleri Crvene zvezde su osvojili treću titulu šampiona zaredom, a ukupno 31. Crveno-beli su overili uspeh pobedom nad Proleterom 2:1 na "Marakani" pred preko 18.000 gledalaca!

Crvena zvezda šampion po 31. put

Gosti su došli sa velikim ambicijama u Beograd! Proleter je samo posle 6 minuta poveo na Marakani! U strelce se upisao Andrejević, a lopta je na putu ka golu zakačila najpre Pavkova, a onda i Milana Gajića. Lopta je imala čudnu putanju, pa je Borjan loše procenio let lopte koja se ušunjala u njegov gol, dosta sreće su imali Novosađani.

Zvezda je uspela da odgovori nakon 12 minuta igre. Stigla je lopta do Alekse Vukanovića koji se nalazio na više od 30 metara od gola, a onda video kretnju Garsije. Loptu je poslao savršeno do Matea Garsije koji je savršeno primio, a onda iz drugog dodira matirao golmana Petrića za 1:1.

Potpuni preokret Zvezde desio se u 37. minutu. Sevnula je kontra šampiona Srbije, Garsija primio loptu na vrhu kaznenog prostora, a onda pronašao Milana Gajića. Desni bek je lagano prošao kroz odbranu  i spakovao loptu u dalji ugao golmana Petrića!

Ispostavilo se da je to bio poslednji gol na meču, ali ni u drugom periodu nije manjkalo uzbuđenja. Najbolju šansu za izjednačenje je imao Novaković u finišu meča, ali Borjan je uspeo da anulira udarac.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

Kraj meča Crvena zvezda - Proleter 2:1

90. minut - Zvezda je overila titulu šampiona Srbije!

81. minut - Novaković je sjajno šutirao slobodan udarac, nekako se snašao Borjan, zamalo do izjednačenja!

74. minut - Broj gledalaca na stadionu "Rajko Mitić" je 18.362.

68. minut - Trostruka izmena Proletera! Sanogo debituje u prvenstvenom meču za crveno-bele!

64. minut - Dobio je Ivanić odličnu loptu, bio je u šesnaestercu sa leve strane, ali je njegov pokušaj centaršuta završio u rukama Petrića.

RepublikaFoto: Republika
Bakljada Delija

57. minut - Dobar tempo utakmice, ali bez izglednijih prilika! Žuti karton za Rodića!

48. minut - Idealna prilika za Tomanea, brani Petrić - sjajna reakcija golmana Proletera!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić". Tomane menja Pavkova!

Kraj prvog poluvremena Crvena zvezda - Proleter 2:1

45. minut - Poluvreme na stadionu "Rajko Mitić"!

42. minut - Novi korner za goste! Ne odstupaju fudbaleri Proletera!

37. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Gajić pogađa malu mrežu za preokret na "Marakani"!

35. minut - Pokušaj Degeneka sa velike udaljenosti!

30. minut - Ponovo je morao da reaguje Borjan, loša postavka Zvezdine odbrane!

29. minut - Ben je zbog povrede u 20. minutu izašao iz igre, umesto njega igra Ivanić, a sada se čini i da Leandro neće nastaviti!

25. minut - Kvalitetan meč na "Marakani"!

18. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOL! Uleteo je Garsija iz drugog plana i sjajno pogodio! Argentinac donosi šampionu izjednačenje!

14. minut - Korner za Proleter, boksuje Borjan!

Koreografija navijača Crvene zvezde

12. minut - Crveno-beli igraju indisponirano u napadu, fudbaleri Proletera izuzetno motivisani!

9. minut - Loša reakcija Garsije, Karaklajić zamalo do šanse za gol, sudija ipak sudi prekršaj!

6. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Proleter vodi 1:0 golom Andrejevića! Ovo je prvi gol Proletera protiv crveno-belih u istoriji!

5. minut - Prvi ozbiljniji napad za Zvezdu, Pavkov pravi prekršaj!

4. minut - Gosti igraju presing, bez imalo respekta igraju fudbaleri Proletera!

1. minut - Utakmica je počela!

SASTAVI

Crvena zvezda: Borjan, Gajić, Degenek, Milunović, Rodić, Jovičić, Nikolić, Garsija, Ben, Vukanović, Pavkov

Proleter: Petrić, Mitrović, Pejić, Karaklajić, Mirosavljev, Marijanović, Leandro, Jovanović, Andrejević, Tanasin, Babuć.

Najavljen je veliki spektakl na našem najvećem stadionu sa kulminacijom po završetku utakmice kada će uslediti ceremonija dodele pehara.

Iz kluba su poručili da sve koji dođu na stadion čeka nezaboravno veče. Skakaće padobranci, pripremljeno je vrhunsko ozvučenje, LED svetla u crveno-belim motivima. "Marakana" će se u jednom trenutku naći u potpunom mraku, pa će uslediti "eksplozija", uz nezaboravan pirotehnički šou i efekte, kakvi do sada, kažu u klubu, nisu viđeni na ovim prostorima.

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanović rekao je da njegov tim zaslužuje pune tribine na današnjoj proslavi šampionske titule.

- Ovo je trofej koji pripada Crvenoj zvezdi, igračima i navijačima. Osećam je svojom kao trener i navijač. Zahvalio bih svima koji su učestvovali u njenom osvajanju- rekao je Stanković.