(FOTO,VIDEO) Surova dominacija Bajerna: U Minhenu se slavi 8.titula prvaka Nemačke zaredom, 30. u istoriji!

16.06.2020

21:55

Još od titule Borusije iz Dortmunda 2012. godine niko nije uspeo da bude bolji tim od Bajerna iz Minhena. Tako je i ove sezone, Bavarci su i pored slabijeg starta sezone i otpuštanja Nika Kovača, odnosno dovođenja Hansija Flika, uspeli da osvoje titulu i to dva kola pre kraja takmičenja.

Fudbaleri Bajerna iz Minhena

Oni su današnjom pobedom protiv Verdera u Bremenu uspeli da matematički obezbede trofej, 30. po redu u šampionatu Nemačke.

Uspeli su da savladaju Verder sa 0:1, a jedini gol je pravo remek-delo Roberta Levandovskog nakon asistencije Boatenga, primio je loptu na grudi, a onda rutinski savladao protivnika.

Rezultat je mogao da bude i ubedljiviji, posebno u drugom poluvremenu, ali je odbrana Verdera odigrala sasvim solidno. Igrao je i Veljković svih 90 minuta.

U 90. minutu fenomenalna intervencija Manuela Nojera koji je na impresivan način zaustavio protivnički napad.

? 2020 ? 2019 ? 2018 ? 2017 ? 2016 ? 2015 ? 2014 ? 2013 #MEI8TER

A post shared by #MEI8TER ? ?⚪ (@fcbayern) on Jun 16, 2020 at 1:28pm PDT

Verder je imao i igrača više u poslednjih desetak minuta nakon što je Dejvis dobio drugi žuti karton. Inače, Dejvis je uspeo danas da obori rekord, trčao je 36,5 km/h što je najbrže ikad u Bundesligi.

Dakle, Bajern je ponovo šampion, potpuno zasluženo, trenutno možda igraju i najbolji fudbal u Evropi.

U preostala dva meča Union je u Berlinu uspeo da savlada Paderborn sa 1:0, a jedini gol je postigao Zolinski i to je bio autogol.

Ovim rezultatom gosti su i matematički ispali iz Bundeslige.

Frajburg je stigao do zlata vredne pobede nad Hertom, direktnim konkurentom za Evropu.

Nakon poništenog gola Lukebakija, domaćin ipak stiže do prednosti preko Grifa u 61. minutu, ali je Ibišević izjednačio pet minuta kasnije.

Pobedu domaćima donosi Petersen u 71. minutu.

Marko Grujić počeo meč, ali ga nije završio, zamenjen je u 83. minutu.