Bajern na dva boda od titule: Bavarci mogu i bez Levandovskog i Milera!

13.06.2020

18:37

Bajern je savladao ekipu Borusije iz Menhengladbaha rezultatom 2:1, a ostalo je samo tri kola do kraja prvenstva Nemačke, Bavarci su na sedam bodova viška u odnosu na Borusiju iz Dortmunda.

Bajern - Menhengladbah

Borusija je bila uglavnom ravnopravan rival, ali su platili danak dekoncentraciji u dva navrata.

Prvi gol smo videli već u 16. minutu i to u mreži Manuela Nojera, ali je on poništen zbog ofsajda, postigao ga je Hofman. Deset minuta kasnije gol u mreži Borusije, strelac je Cikrci, a gol ide na dušu golmana Zomera koji je praktično poklonio loptu fudbaleru Bajerna i ostavio mu prazan gol.

U 37. minutu je usledio autogol Pavara, pa se na odmor otišlo bez vođstva nekog tima.

U nastavku mirna utakmica, sve do kraja kada smo u 86. minutu videli novi gol na meču. Loptu je sa desne strane ubacio Pavar, Gorecka je bio na pravom mestu i pogodio je za konačnih 2:1.

Bajernu je potrebno da osvoji samo dva boda u poslednja tri kola da osvoji titulu prvaka.