(VIDEO) Holand spasio Borusiju, Kostić i Gaćinović u Berlinu razmontirali Grujinu Hertu, petarda Verdera!

13.06.2020

15:45

U terminu od 15 časova i 30 minuta odigrano je pet utakmica subotnjeg programa 31.kola Bundeslige.

Detalj sa utakmice Fortuna Dizeldorf - Borusija Dortmund

Najmanje neizvesnosti je bilo u duelu Paderborna i Verdera iz Bremena.

U ovom duelu dve poslednjeplasirane ekipe pobedu su odneli gosti koji su slavili rezultatom 1:5.

Čak tri gola smo videli u prvom poluvremenu u mreži Paderborna, strelci su bili Klasen, Osako i ponovo Klasen, a pobedu je u drugom poluvremenu potvrdio Egeštajn.

Sabiri je postigao jedini gol za Paderborn u 66. minutu utakmice, a Fulkrug je dotukao Paderborn za konačnih 1:5.

Fortuna iz Dizeldorfa je umalo stigla do veoma bitnog boda i to protiv Borusije iz Dortmunda na svom terenu.

Bilo je 0:1, a Gereiro je postigao jedan gol na ovom meču koji je poništen nakon VAR tehnologije.

Ipak, gosti dolaze do pobede preko Holanda u 5. minutu nadoknade vremena.

Keln je dočekao Union Berlin na svom terenu, a gosti su uspeli da slave rezultatom 1:2.

Fridrih i Gentner su bili strelci za goste, dok je za domaće gol utehe postigao Kordoba.

U duelu Volfsburga i Frajburga pobednika nije bilo - 2:2.

Domaći su poveli sa 2:0 već nakon 27 minuta, Veghost je strelac oba gola.

Zanimljivo da je dva gola postigao i Ginček, ali su oba poništena posle intervencije VAR tehnologije, prvi zbog ofsajda, drugi zbog igranja rukom.

Ipak, Holer gostima u najboljem mogućem trenutku donosi smanjenje rezultata, u 43. minutu pred odlazak na odmor, a potom odmah na početku poluvremena Salai donosi bod Frajburga.

U duelu Herte i Ajntrahta gosti iz Frankfurta su odneli čitav plen.

Povela je Herta golom u 24. minutu, postigao ga je Pjontek, ali je pred sam kraj prvog poluvremena Bojata dobio crveni karton zbog  spoticanja protivnika, bio je poslednji igrač odbrane i napravio je faul.

U nastavku totalni preokret, Dost, Silva, Ndika i ponovo Silva su doneli ubedljivu pobedu gostima od 1:4.

Kostić igrao čitav meč, baš kao i Grujić, dok je Gaćinović ušao pred sam kraj.