Grčki fudbal se vratio, Olimpijakos bolji u velikom derbiju od PAOK-a u Solunu!

07.06.2020

19:02

Ponovo se igra fudbal i u Grčkoj, na samom startu odigran je derbi u Solunu, Olimpijakos je kao gost savladao PAOK sa 0:1 (0:1).

Slavlje fudbalera Olimpijakosa

Već u sedmom minutu je El Arabi zatresao mrežu domaćeg sastava, ali se gosti nisu dugo radovali.

Usledila je provera regularnosti pogotka, iz VAR sobe je doneta odluka da se pogodak Olija poništi.

Ipak, već u 23. minutu nije bilo dileme, greška odbrane PAOK-a, Valbuena je proleteo po desnoj strani, potom je ubacio loptu pred gol rivala, gde je na pravom mestu bio El Arabi, kojeg ovoga puta ništa nije moglo da se preči da se upiše u listu strelaca, 1:0 za goste iz Pireja.

Jusuf El Arabi

Samo sedam minuta kasnije prilika za Masurasa da uveća prednost gostiju, ali je Pashalakis sjajno intervenisao i sprečio ga da se upiše u listu strelaca.

U nadoknadi vremena prvog poluvremena dobra prilika za domaći sastav, Vijeirinja je tukao slobodnog udarca, ali je Žose Sa uspeo da interveniše.

Otišlo se na odmor bez promene rezultata, do kraja nije bilo izglednijih prilika, domaćin je bio nešto bolji, ali nedovoljno da bi se dokopao bodova, tri boda su završila u Pireju.

U dresu Olimpijakosa je poslednjih 20ak minuta na terenu proveo srpski fudbaler Lazar Ranđelović.