Savršeno crveno-belo veče pred večiti derbi: Zvezda rutinski protiv Radnika, pogodak na debiju mladog Radulovića!

06.06.2020

16:36 >> 19:02

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnik iz Surdulice sa 4:1 u okviru 28.kola Linglong Superlige Srbije.

Slavlje fudbalera Crvene zvezde

Prvo poluvreme obeležili su korneri, kao i jedna sporna situacija u Zvezdinom kaznenom prostoru.

Igrao se 19. minut, kada je Gajić u svom kaznenom prostoru neoprezno startovao na protivničkog igrača, ali za sudiju Šegrta to nije bio start za penal.

Pet minuta kasnije Radnik je ipak poveo, ali posle kornera, kada je Makarić izbegao ofsajd zamku i savladao Borjana.

Zvezda je do preokreta došla takođe posle kornera koje je sjajno izvodio Željko Gavrić, a u golove su ih pretvarali najpre Pankov u 29, pa Srđan Babić u 38. minutu.

Mateo Garsija

U nastavku dosta izmena, a priliku je dobio i Zvezdin dosadašnji omladinac Andrija Radulović koji je u 85. minutu dobio priliku da izvede penal i to je uspešno učinio, a tačku je stavio Veljko Simić svojim golom u 90. minutu za konačnih 4:1.

CRVENA ZVEZDA - RADNIK SURDULICA 4:1

II POLUVREME:

90.minut - GOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda - Radnik Surdulica 4:1! Veljko Simić! Krunisao je veliku želju i upornost Veljko Simić. Uzeo je loptu protivničkim igračima i pogodio nebranjeni deo mreže

86.minut - Bogdan Stojković je zamenio Nenada Stankovića, poslednja izmena u redovima Radniak iz Surdulice

84.minut - GOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda - Radnik Surdulica 3:1! Andrija Radulović! Mladi napadač na debiju pogađa iz penala, poslao je golmana Kostića na jednu stranu, a loptu na drugu

79.minut - Žuti karton za fudbalera Radnika, Ivana Krička

Branko Jovičić

75.minut - Veljko Simić je zamenio Željka Gavrića i ovo je peta izmena u redovima Crvene zvezde

72.minut - Još izmena u redovima Radnika iz Surdulice - Boban Georgiev i Lazar Mićić menjaju Bogdana Stamenkovića i Zorana Danoskog

70.minut - Zvezda je uspostavila odličnu pas igru, a najigilniji u napadu je Željko Gavrić! Ponovo je pokušao iz daljine, ali je izblokiran

66.minut - Izmena kod gostiju, Lazar Kojić menja Ognjena Dimitrića

60.minut - Još jedna izmena kod crveno-belih, Milan Pavkov je zamenio Ričmonda Boaćija

Veljko Nikolić

57.minut - Bili su u skoku golman Radnika i Tomane, na kraju faul u korist Ivana Kostića, čuvara mreže Surduličana

54. minut - Pokušaj Boaćija iz okreta, ali sigurna intervencija golmana Kostića! Nedugo zatim novi šut Radulovića, ali Kostić ponovo na mestu

47.minut - Kakav udarac Radulovića! Umalo evrogol posle jednog minuta na terenu. Bila je to precizna levica sa ivice kaznenog prostora. Šteta za mladog igrača što nije završila u rašljama

46.minut - Prva izmena u redovima Crvene zvezde, mladi Andrija Radulović (2002. godište) debituje u dresu crveno-belih, a na terenu je zamenio Matea Garsiju

Takođe je Dejan Stanković izvršio i još dve izmene jer su Miloš Degenek i Miloš Vulić zamenili Marka Konatara i Veljka Nikolića

I POLUVREME:

Milan Gajić

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena stadionu Rajko Mitić

* Nadoknada vremena koju je odredio sudija Šegrt je jedan minut

44.minut - Lep pas Gajića ka Boaćiju, ali se napadač iz Gane spetljao i na kraju izgubio loptu

42.minut - Dobar napad Radnika, ali na kraju u ofsajdu je bio Zoran Danoski, desetka gostiju

Debitant... Marko Konatar

38.minut - GOOOOOOOOOOOL! Crvena zvezda - Radnik Surdulica 2:1! Srđan Babić! Preokret Crvene zvezde, ponovo posle kornera. Ovoga puta drugi štoper, Srđan Babić. Još jedan odličan centaršut Gavrića. Imao je sreće Babić, praktično je kukom poslao loptu u mrežu Radnika

30.minut - GOOOOOOOOL! Crvena zvezda - Radnik Surdulica 1:1! Radovan Pankov! Sjajno je centrirao iz kornera Željko Gavrić. Oštra i precizna lopta, Pankov je naleteo na nju i prosto je zakucao glavom u mrežu

Mitar Mrkela i Marko Pantelić, funkcioneri Crvene zvezde i FSS

24.minut - GOOOOOOOL! Crvena zvezda - Radnik Surdulica 0:1! Milan Makarić! Mitošević je poslao loptu sa nekih 22-23 metara udaljenosti, Makarić je ostao sam i savladao Borjana. Ispred je bio i Stamenković, ali on nije išao na tu loptu, iz drugog plana je uleteo Makarić i dobro se snašao pred golom domaćina. Nema govora o eventualnom ofsajdu

"Delije"

20.minut - Sumnjiva situacija u šesnestercu Crvene zvezde, deluje da je Milan Gajić prilikom starta napravio faul za penal, ali nije se oglasio sudija Jovan Šegrt

18.minut - Požalio se na povredu Ričmond Boaći, bio je i na zemlji, ali ipak je ostao na terenu

10.minut - Trenutno Zvezda "pleše" oko gola Radnika, sa druge strane gosti se dobro brane

5.minut - Prva šansa za domaćina, ali Boaći šutira glavom preko gola

1.minut - Počeo je meč između Crvene zvezde i Radnika iz Surdulice

Ovo je prva utakmica pred navijačima na stadionu Rajko Mitić posle tri meseca

18.50 - Poznate su i startne postave:

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Pankov, Babić, Konatar - Gavrić, Jovičić, Nikolić, Garsija - Tomane, Boaći.

Klupa: Popović, Degenek, Vulić, Pavkov, Simić, Radulović, Vukanović

Radnik: Kostić, Stevanović, Stanković, Makarić, Danoski, Stamenković, Pejčić, Dimitrić, Kričak, Stojanović, Mitošević.

Klupa: Kostić, Georgijev, Stojković, Jović, Islamović, Kojić, Mićić.

18.40 - Glavni sudija večerašnjeg susreta je Jovan Šegrt

Jovan Šegrt

18.30 - U prvom delu sezone, novi-stari prvak Srbije slavio je u Surdulici protiv Radnika sa 5:0