(VIDEO) Rapsodija Dortmunda, fenjeraš popio šest komada na svom terenu!

31.05.2020

18:08

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda osvojili su nova tri boda pošto su u Paderbornu savladali domaćina rezultatom 6:1.

RepublikaFoto: Tanjug
Fudbaleri Borusije iz Dortmunda

U prvom poluvremenu nije bilo promene rezultata, Paderborn je izdržavao nalete "milionera" koji su iz minuta u minut bili sve opasniji.

"Led" je nakon serije promašaja ekipe Lusijena Favra probio Torgan Azar koji je odbijenu loptu u kaznenom prostoru sproveo u mrežu u 54. minutu.

Tri minuta kasnije, Dortmund stiže do još jednog gola, probio je Brant po levoj strani i uposlio Džejdona Sanča koji je levom nogom savladao Zingerlea.

Tračak nade za domaćina usledio je u 72. minutu kada je precizan sa bele tačke bio Uve Hunemajer.

Ipak, dva minuta kasnije pitanje pobednika je bilo praktično rešeno kada je Sančo svojim drugim pogotkom povisio rezultat na 3:1.

U strelce se upisao i Ašraf Hakimi koji je preciznim udarcem sa desne strane pogodio u 85. minutu.

Ubrzo je pogodio i Marsel Šmelcer u 89. minutu, da bi dva minuta kasnije Sančo svojim het-trikom postavio konačnih 6:1.

Borusija je ostvarila laku pobedu bez jednog od najboljih igrača Erlinga Holanda pošto je Norvežanin propustio meč zbog povrede.

Paderborn se nalazi na poslednjem mestu Bundeslige sa 19 bodova, dok je Dortmund drugi sa 60, sedam manje od vodećeg Bajerna.