(VIDEO) Kostićeva magična asistencija za pobedu Ajntrahta, Grujina Herta nastavila dobar niz!

30.05.2020

16:10

U terminu od 15 časova i 30 minuta odigrane su četiri utakmice subotnjeg programa 29. kola nemačke Bundeslige.

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta

Hofenhajm ne odustaje od borbe za evropska takmičenja, uspeli su danas da stignu do veoma bitnih bodova i to na gostovanju Majncu.

Utakmica je bila ujednačena, ne bi bilo nezasluženo i da se završila nekim drugim ishodom, a Hofenhajm je slavio golom Bebua u 43. minutu meča.

Zanimljivo da je ovaj fudbaler ušao u igru u 37. minutu utakmice umesto Brauna Larsena.

Hofenhajm je promašio i penal u 27. minutu kada je Zuber bio nedovoljno dobar izvođač.

Volfsburg je dočekao Ajntraht iz Frankfurta na svom terenu, a pobedu su odneli gosti rezultatom 1:2.

Domaći su napadali, imali više udaraca ka golu od protivnika, ali nisu uspevali da više ugroze gol golmana Trapa.

Gosti su preko Silve stigli do prednosti iz penala, da bi Kevin Mbabu uspeo da izjednači glavom nakon dobrog centaršuta sa desne strane.

Pobedu gostima donosi Kamada nakon sjajnog skoka Basa Dosta, a svemu je prethodio hirurški precizan pas Filipa Kostića ka Holanđaninu.

Mijat Gaćinović je takođe igrao danas, ali do 84. minuta.

Slavila je i Herta, oni su savladali Augsburg sa 2:0 a prvi gol na ovom meču postigao je Dilrosun. Pjatek je na samom kraju završio posao pošto je u 3. minutu nadoknade pogodio za konačan rezultat.

Domaćin za koje je i Marko Grujić odigrao svih 90 minuta je bio bolji tim i zasluženo je stigao do bodova i možemo slobodno reći da je Herta jedan od najboljih timova posle pauze.

Za razliku od Herte, Šalke niže loše rezultate, oni su danas kao domaćini poraženi od Verdera sa 0:1, a jedini gol na ovom meču postigao je Bitenkur u 32. minutu utakmice.

Bez Matije Nastasića danas koji je bio na klupi za rezerve.