Partizan “štucao” u prvom poluvremenu, u drugom dodao gas i ubedljivo savladao Mladost u Humskoj!

30.05.2020

15:00 >> 17:31

Fudbaleri Partizana savladali su Mladost iz Lučana sa 4:1 na stadionu Partizana u Humskoj ulici u okviru 27. kola Linglong Superlige Srbije.

Radost fudbalera Partizana

Partizan je poveo u 12. minutu golom Lazara Markovića, posle lepe akcije i atraktivne asistencije petom Takume Asana, a sedam minuta kasnije, Partizanov Japanac se i sam upisao u strelce.

Trenutak kada je Lazar Marković matirao Kneževića

Ponovo lepa akcija crno-belih, na kraju Natho asistira za Asana koji se našao u ''zicer'' poziciji i nije pogrešio - 2:0.

Takuma Asano

Pre ova dva gola, Marković i Asano su u prvih nekoliko minuta utakmice imali još par izglednih prilika koje nisu iskoritili, ali posle vođstva crno-belih okuražili su se i Lučanci.

U 23. minutu su gosti uspeli da izjednače golom iskusnog napadača Obiore Odite posle kornera, ali i loše reakcije štopera Partizana Uroša Vitasa koji je skočio u prazno - 2:1.

Obiora Odita

Do kraja poluvremena, još dve odlične prilike za goste, najpre preko Perovića, pa onda i Radovića, oba puta golman i kapiten Vladimir Stojković spasavao je gol crno-belih.

U nastavku, Sadik je iznudio penal koji je sam pretvorio u gol u 62. minutu, a par minuta kasnije izašao je i Sadik i Natho, koji je bio vidno nezadovoljan nečim, verovatno što mu Sadik nije prepustio izvođenje penala.

Lazar Marković, Umar Sadik i Saša Zdjelar

Do kraja, majstorija Filipa Stevanovića u 70. minutu, sjajan dribling, a onda i veoma precizan udarac sa ivice kaznenog prostora u donji levi ugao gola gostiju - 4:1.

PARTIZAN - MLADOST LUČANI 4:1

II POLUVREME:

89.minut - Poslednja izmena u redovima Mladosti iz Lučana, Lazara Selenića zamenio je Filip Žunić

87.minut - Dva kornera zaredom za Partizan, ali nema novog gola za crno-bele

Saša Zdjelar(desno)

87.minut - Lep pas petom Lakčevića, šut Lazara Pavlovića, ali golman gostiju Knežević odlično brani

84.minut - Oštar start Filipa Stevanovića i žuti karton za mladog ofanzivca crno-belih

83.minut - Pokušala je Mladost po krilu, ali sviran je ofsajd. Takođe i na drugoj strani nedozvoljena pozicija, ovoga puta Bojan Matić

78.minut - Poslednja izmena u redovima Partizana, Rajko Brežančić je zamenio Slobodana Uroševića

76.minut - Lep prodor Lakčevića i odbrana golmana gostiju, zatim je pokušao i Bojan Matić, ali je izblokiran

Nemanja Miletić

75.minut - Ponovo menja trener Lučanaca Goran Stanić, Predrag Pavlović i Nemanja Kos su zamenili Oditu i Nikolu Radovića

72.minut - Novi žuti karton za goste, ovoga puta Nikola Radović

70.minut - GOOOOOOOL! Partizan - Mladost Lučani 4:1! Filip Stevanović! Sve je sam odradio mladi ofanzivac crno-belih i uz malo sreće matirao Kneževića

69.minut - Izmena u Partizanu, Nikola Lakčević je zamenio Lazara Markovića

66.minut - Sadik i Natho izlaze sa terena, dok su u igru ušli Lazar Pavlović i Bojan Matić

Odlično izdanje kapitena Izraela

62.minut - GOOOOOOL! Partizan - Mladost Lučani 3:1! Umar Sadik! Posle dva duela, Uroš Sinđić je faulirao Umara Sadika, a Novica Anđelovski je pokazao na penal. Upravo je Nigerijac bio precizan sa bele tačke i uvećao prednost crno-belih

59.minut - Slobodan udarac za Partizan, Uroš Vitas pravo u živi zid

56.minut - Druga izmena u redovima gostiju, Eliomar Silva napušta igru, a na terenu je Đorđe Babić

53.minut - Sjajan pas Stevanovića za Lazara Markovića, krilni fudbaler iz prve šutira, ali samo spoljni deo mreže

46.minut - Prve izmene na obe strane. Filip Stevanović je zamenio Takumu Asana, dok je kod gostiju Nemanja Mićević ustupio mesto Bogdanu Miloševiću

I POLUVREME:

Kraj prvog poluvremena u Humskoj bez nadoknade vremena

44.minut - Pao je Umar Sadik u šesnestercu Mladosti, ali je sudija Anđelovski svirao indirekt

43.minut - Bomba Nikole Radovića, ali i ovoga puta kapiten Partizana ostaje siguran na golu

39.minut - Druga prilika za goste, šut sa distance, ali je Vladimir Stojković lako iskontrolisao ovu loptu

33.minut - Prvi žuti karton u Humskoj dobio je fudbaler Mladosti iz Lučana Filip Stojanović

Umar Sadik i Takuma Asano

27.minut - Novi napad gostiju, dobra ideja Odite, ali je Stojković na vreme izašao i pokupio loptu

23.minut - GOOOOOOOL! Partizan - Mladost Lučani 2:1! Obiora Odita! Korner su dobili gosti, zaboravljen je bio Odita i bivši napadač Partizana je to iskoristio i smanjio rezultat

21.minut - Brza kontra crno-belih, pas Natha ka Markoviću, ali Lazarev šut je izblokiran

19.minut - GOOOOOOOL! Partizan - Mladost Lučani 2:0! Takuma Asano! Bušnu odbranu Mladosti probio je Bibras Natho, koji je pronašao Asana. Japanac je rutinski rešio situaciju, predriblao golmana gostiju i pogodio za dupliranje vođstva.

15.minut - Još jedna prilika za Lazara Markovića, nema novog gola za njega

Legendarni kapiten Partizana Saša Ilić prati svoj klub iz lože u društvu uprave crno-belih

12.minut - GOOOOOOOL! Partizan - Mladost Lučani 1:0! Lazar Marković! Sjajna akcija crno-belih i Sadik petom upošljava svoje saigrače. Lazar je bio je neumoljiv!

8.minut - Jak start kapitena Mladosti Pešića nad Asanom, prošao je bez kartona

3.minut - Još jedan udarac Lazara Markovića, ali ni ovoga puta nije uspeo da savlada Kneževića

2.minut - Prva šansa na stadionu Partizana, Lazar Marković šutira pored gola Kneževića

1.minut - Utakmica je počela!

Pred početak susreta, održan je minut ćutanja za sve žrtve koronavirusa u Srbiji