Bajern petardirao Ajntraht, Srbi se ispromašivali!

23.05.2020

18:28

Fudbaleri Bajerna pobedili su Ajntraht iz Frankfurta 5:2 (2:0) u utakmici 27. kola nemačke Bundeslige.

Fudbaleri Bajerna

Bavarci su upisali osmi uzastopni trijumf, računajući sva takmičenja i pre pauze, koja ih uopšte nije sputala da skrenu sa koloseka.

To je na svojoj koži najbolje osetio tim srpskih reprezentativaca Mijata Gaćinovića i Filipa Kostića.

Bajern je prosto "pregazio" goste, iako se u jednom trenutku činilo da je Ajntraht bio blizu senzacije.

Posle 45 minuta domaćin je imao sigurnih dva gola razlike preko Leona Gorecke i Tomasa Milera, odmah na startu drugog dela pogodio je Robert Levandovski i ništa nije ukazivalo na dramu.

Ipak, u roku od samo tri minuta austrijski defanzivac Martin Hintereger pogodio je dva puta nakon dva kornera i "udahnuo život" Ajntrahtu.

Kratko je to trajalo pošto je njegov saigrač Želson Fernandes sve upropastio poklonivši loptu Alfonsu Dejvisu, koji tako nešto ne prašta.

Na sve to Hintereger mu je "pomogao" pošto je u finišu postigao trapav autogol za konačnih 5:2.

Što se tiče srpski fudbalera, Gaćinović je promašio neverovatan zicer u drugom poluvremenu, dok je Kostić u samom finišu pogodio stativu. Na kraju, Bajern je zadržao četiri boda prednosti na prvom mestu u odnosu na Borusiju iz Dortmunda, dok se Ajntraht nije pomerio sa 13. pozicije.