(VIDEO) "KARAMELE" SE IZVUKLE U 90. MINUTU: Runi doneo bod Evertonu iz penala

15.10.2017

15:35

Fudbaleri Brajtona i Evertona odigrali sunerešeno 1:1, u utakmici osmog kola Premijer lige.

Runi na meču sa Brajtonom

Brajton je poveo u 82. minutu golom Entonija Nokara, a bod gostima doneo je Vejn Runi u 90. minutu iz jedanaesterca.

U trećem minutu sudijske nadoknade istakao se golman domaćih Met Rajan, koji je u dva navrata odbranio šuteve Kevina Miralasa i Kalverta Levina.

Ovo je bila prva utakmica Brajtona i Evertona još od 1983. godine.

Brajton je 14. na tabeli sa osam bodova, koliko ima i Everton na 16. mestu.

Fudbaleri Sautemptona i Njukasla igrali su nerešeno 2:2. Gosti su poveli golom Isaka Hejdena u 20. minutu, da bi Sautemtona izjednačio u 49. golom Manola Gabijadinija. Njukasl je samo dva minuta kasnije ponovo došao do prednosti golom Ajoze Peresa, ali je Gabijadini u 75. minut svojim drugim golom, ovaj put iz jedanaesterca, doneo bod Sautemtonu. Dušan Tadić je odigrao ceo meč za Sautempton.

Sautemton je sada 10. sa dvet bodova, dva manje od devetoplasiranog Njukasla.