(VIDEO) Petarda Junajteda u Lincu na krilima majstora Fernandeša, Bazelova šetnja kroz Frankfurt, minimalac Bašakšehira protiv Kopenhagena!

12.03.2020

17:37 >> 20:03

U terminu od 18.55 odigrane su prve tri utakmice osmine finala UEFA Lige Evrope, a pobede na gostovanjima ostvarili su fudbaleri Mančester junajteda nad Laskom-om u Lincu i Bazel protiv Ajntrahta u Frankfurtu. Sa druge strane, u Istanbulu minimalan trijumf domaćeg Bašakšehira nad Kopenhagenom!

Slavlje fudbalera Mančester junajteda!

Solskjerova ekipa nastavlja sa odličnim rezultatima. Gosti su dominirali stadionom u Lincu.

Ređale su se prlike Junajteda, Mata i Džejms promašuju prve, ali Igalo u 28. minutu na efektan način donosi vođstvo gostima.

U nastavku susreta Džejms stiže do svog gola, igrao se 58. minut kada mladi Velšanin povisuje na 2:0. Par minuta kasnije imao je Igalo šansu za svoj drugi gol na meču, ali šut Nigerijca završava na stativi.

Imali smo kontroverznu situaciju pred ulazak u 80. minut, domaći su tražili penal posle igranja rukom, ali VAR tehnologija misli drugačije.

Ubrzo nakon spornog momenta, Junajted stiže do 3:0, strelac je Huan Mata.

Strašna forma Odiona Igala!

U samoj nadoknadi golove za dominatnih 5:0 su upisali Grinvud i Pereira.

Nemanja Matić je ceo meč odgledao sa klupe.

Turci će imati za čim da žale, moglo je ubedljivije.

Prvo poluvreme je moralo da donese makar jedan gol u mreži gostiju, ali svoje prilike nisu uspeli da iskoriste Višća, a zatim Epureanu da bi i Demba Ba na posle pola sata takođe promašio dobru priliku.

Detalj sa utakmice u Istanbulu: Bašakšehir - Kopenhagen

U drugom delu igre izdvaja se prilika Robinja, ali ni Brazilac nije imao sreće večeras.

Domaći ipak stižu do minimalne pobede, Edin Višća koristi penal u 89. minutu posle pada Dembe Ba u šesnaest metara i VAR konsultacije.

Aleksić je odigrao ceo meč za domaći Bašakšehir.

Mičel Santos i Marin Škrtel u borbi za loptu

Rode je na samom početku imao dobru šansu, Nemac je ipak šutirao pored stative. Posle samo dvadesetak minuta gosti stižu do svog prvog gola na meču, Kampo odlično pogađa iz slobodnog udarca. Bazel vodi od 27. minuta meča!

Vidmer je imao priliku da udvostruči prednost gostiju, ali njegov šut glavom ide preko prečke.

U nastavku inicijativa Frankfurta, ali bez rezultata. Pokušavali su redom Ture, koji pogađa prečku, zatim Silva i još jednom Ture, ali je Omlin bio odličan na golu Bazela.

Ni Filip Kostić ništa nije mogao da promeni

Svoje promašaje su skupo platili domaćini, pošto Bua posle asistencije Kampa povećava na 2:0 u 73. minutu meča.

Da su Švajcarci jednom nogom već u četvrtfinalu potvrđuje Frei koji postavlja konačnih 3:0 u 85. minutu.

Slavlje fudbalera Bazela

Kostić je odigrao ceo meč, Mijat Gaćinović je nastupio tek od 78. minuta kada je zamenio Kamadu.

Mečeve ste mogli da pratite uživo na našem sajtu

AJNTRAHT FRANKFURT- BAZEL 0:2

LASK LINC - MANČESTER JUNAJTED 0:5

ISTANBUL BAŠAKŠEHIR - KOPENHAGEN 1:0

Kraj utakmica u Nemačkoj, Austriji i Turskoj!

90+3.minut - GOOOOOL! Petarda "crvenih-đavola" protiv LASK-a, Andreas Pereira za kraj!

90+2.minut - GOOOOOOL! Poker Mančester junajteda u Lincu, novi gol preko Mejsona Grinvuda!

88.minut - GOOOOOOL! Konačno pogodak u Istanbulu! Bašakšehir sa penala Edina Višće ima prednost nad Kopenhagenom

Fred u prodoru i borbi za loptu

85.minut - GOOOOOOOL! Bazel "prati" Junajted i dolazi do trećeg gola u Frankfurtu, sada je Kevina Trapa savladao Fabijan Frej!

82.minut - GOOOOOOOOOL! Sve je gotovo u Lincu, Junajted je na 0:3 protiv LASK-a! Lepa akcija i pogodak Huana Mate!

76.minut - Čekamo gol u Istanbulu, Junajted i Bazel imaju odličan rezultat na gostovanjima

73.minut - GOOOOO0L! Kostić i drugovi u problemu, Bazel dolazi do 0:2 preko Kevina Bue!

Detalj sa utakmice u Frankfurtu: Ajntraht - Bazel

69.minut - Drugo poluvreme u Turskoj je počelo ranije, sa dva minuta više u odnosu na mečeve u Lincu i Frankfurtu

58.minut - GOOOOOOOL! Povećava prednost Junajted u Lincu, strelac Danijel Džejms!

Brendon Vilijams (levo)

60.minut - Nema promena rezultata na sve tri utakmice

46.minut - Počela su druga poluvremena u Frankfurtu, Lincu i Istanbulu

Kraj prvog poluvremena u Nemačkoj, Austriji i Turskoj!

44.minut - Od srpskih igrača na terenu su Danijel Aleksić i Filip kostić, dok su Mijat Gaćinović i Nemanja Matić na klupi za rezerve

38.minut - U Istanbulu bez pogodaka, gosti u Nemačkoj i Austriji imaju prednost

Prazan stadion u Frankfurtu

28.minut - GOOOOOOL! Magičan pas Bruna Fernandeša i pogodak Odiona Igala. Mančester vodi u Lincu!

27.minut - GOOOOOOOL! Bazel vodi protiv Ajntrahta u Frankfurtu. Strelac iz prelepog slobodnog udarca Samuel Kampo

20.minut - Sve opasniji Mančester junajted, dve dobre prilike, prvo Huan Mata, a potom i Odion Igalo

10.minut - Nema golova niti izglednih prilika na sva tri stadiona

Detalj pred početak utakmice u Lincu: LASK - Mančester junajted

1.minut - Počelo je u Nemačkoj, Austriji i Turskoj!