Istanbul je goreo, srušeno prokletstvo: Galata slavila na stadionu Fenera posle 20 godina u utakmici sa tri crvena kartona!

23.02.2020

19:40

Derbi grada Istanbula doneo četiri gola, tri crvena kartona i pobedu Galatasaraja (3:1).

Slavlje fudbalera Galatasaraja

Prvo poluvreme se završilo nerešenim ishodom (1:1).

Kruse je doveo domaće u prednost iz penala, Nemac pogađa u 21. minutu. Gosti su uzvratili posle dvadesetak minuta. Bajarm izvodi korner, Donk najviši u skoku. Igrao se 40. minut.

U drugom poluvremenu smo videli ono što krasi ovakve derbije.

Prvo je Janal dobio crveni karton van terena zbog nesportskog ponašanja. Galata stiže do prednosti u 80. minutu.

Falkao postaje pravi miljenik navijača, Kolumbijac donosi 2:1 deset minuta pred kraj meča.

A onda pravi cirkus.

Turuc i Belanda ulaze u žestok okršaj, u sukobu su učestvovale i klupe oba kluba. Na kraju po crveni karton za oba igrača. Onejkuru overava pobedu Galatasaraja golom u 96. minutu!

Ovo je prva pobeda Galate na stadionu Fenera još od kraja 1999. godine. Pravi rat na terenu se završio sa trinaest žutih kartona, tri crvena i dva penala.