22.02.2020

15:30

Fudbaleri Selte slavili su na svom "Balaidosu" protiv Leganesa sa 1:0 (0:0).

Jago Aspas

Doživeli su peh u 21. minutu, hrvatski internacionalac Filip Bradarić je zaradio direktan crveni karton nakon jednog neopreznog starta.

Do poluvremena nije bilo golova, gosti su pojačali ofanzivu u nastavku, na teren su ušli Oskar i Asale, samo da bi desetkovani domaćin poveo u 62. minutu.

Olaza je ubacio loptu u kazneni prostor rivala, ona je došla do Aspasa, koji ju je malo zakačio, ali dovoljno da zatrese mrežu rivala, 1:0 za sastav iz Viga.

Do kraja susreta nije bilo izglednijih prilika, pa je Selta upisala vredan trijumf, Leganes je imao igrača više oko 70 minuta, ali sa Gvidom Kariljom u špicu nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu, jasno je da im nedostaje Brajtvajt, koji je nedavno pojačao Barselonu.