Barnli srušio Sautempton, Vestvud postigao gol iz kornera!

15.02.2020

14:38

Fudbaleri Barnlija savladali su na gostovanju Sautempton sa 2:1 u okviru 26. kola Premijer lige.

Matej Vidra i Džek Hendrik

Duel na jugu Engleske obeležio je vezista gostiju Ešli Vestvud, koji je postigao gol direktno iz kornera.

Bio je to pogodak za vođstvo ekipe Šona Dajša u drugom minutu. Vestvud je poslao oštru loptu na prvu stativu, Deni Ings ju je greškom propustio, a golman Deni Mekarti nije reagovao na vreme i ona je prešla gol liniju.

Prednost Barnlija nije dugo trajala. Već u 18. minutu Sveci su uspeli da poravnaju udarcem sa distance Inga. Sjajnom napadaču to je 15. gol u sezoni i treći je strelac lige.

Samo osam minuta kasnije, domaći su propustili da preokrenu pošto je Džek Stivens pogodio prečku, potom je na startu drugog poluvremena neprecizan bio i Musa Đenepo, pa je kazna stigla vrlo brzo.

Igrao se 60. minut, kad je Matej Vidra prihvatio loptu na ivici šesnaesterca i poslao projektil pod prečku za konačan rezultat.

Barnliju je to treći trijumf u poslednja četiri meča i sa 34 boda zauzima 10. mesto na tabeli.

Tim Ralfa Hazenhitla je u istom periodu ostvario treći poraz i sa 31 poenom zauzima 13. poziciju.