Leće napravio iznenađenje podno Vezuva, Pandev doneo pobedu Đenovi, podela bodova u Breši!

09.02.2020

16:54

Odigrane još tri utakmice 23. kola italijanske Serije A, najveće iznenađenje viđeno u Napulju.

Fudbaleri Lećea slave pogodak i pobedu!

Taman kada smo pomislili da će se Napoli vratiti u gornji deo tabele posle pobeda nad Juventusom i Sampdorijom, tim Đenara Gatuza je danas ponovo razočarao.

Na svom terenu je poražen od ''davljenika'' Lećea sa 3:2, što mu je deveti poraz od početka sezone i ostao je na 11. poziciji.

Doduše, Leće je u prošlom kolu protiv Torina pokazao da je u usponu forme, a danas je to i potvrdio.

Trijumf gostiju najavio je Lapadula, vodećim golom u 29. minutu, a na odgovor Napolitanaca se čekalo do uvodnih minuta drugog poluvremena, kada je Milik izjednačio na 1:1.

Međutim, Lapadula u 61. minutu postiže svoj drugi gol, a onda u 82. Mankosu prelepim projektilom sa tridesetak metara iz slobodnog udarca donosi dva gola prednosti gostima - 1:3.

Kakvu-takvu nadu Napoliju da može da izbegne poraz vratio je Kaljehon u 90. minutu, ali nije bilo dovoljno vremena da domaći stignu do još jednog pogotka.

Važnu pobedu u borbi za opstanak ostvarila je i Đenova, u duelu sa Kaljarijem.

Čovek odluke bio je Goran Pandev u 43. minutu, kada je postigao jedini gol na ovoj utakmici.

Heroj "grifona"... Goran Pandev

Ipak, zahvaljujući pobedi Lećea u Napulju, Đenova je i dalje ''ispod crte'' kada je borba za opstanak u pitanju.

Kaljari je najbliži izjednačenju u nadoknadi vremena, kada je Rađa Naingolan sa dvadesetak metara raspalio po lopti, ali je prečka spasila goste.

Breša je na svom terenu bila na pragu pobede protiv Udinezea, ali gosti su u samom finišu uspeli da stignu do boda.

Brešu je u vođstvo doveo Bisoli u 81. minutu, a izjednačio je De Pol u trećem minutu nadoknade vremena.