I to se dogodilo: Atalanta posle skoro tri decenije slavila u Firenci!

08.02.2020

16:15

Fudbaleri Atalante pobedili su u Firenci ekipu Fiorentine rezultatom 2:1 (0:1), posle velikog preokreta u 23. kolu Serije A.

Detalj sa utakmice u Firenci... Kutrone, Đimšiti i Palomino

Fiorentina je bolje otvorila meč i do vođstva došla u 32. minutu kada je Federiko Kijeza raspalio po lopti sa preko 20 metara i pogodio za 1:0. Ipak, tim iz Bergama se nije predavao, nastavio je da napada i u drugom delu igre zasluženo je došao do preokreta.

Na startu drugog dela, Zapata se našao na pravom mestu posle pravovremenog dubinskog pasa i povratne lopte za 1:1.

Igrao se 72. minut kada je Malinovski uputio precizan i snažan udarac sa skoro 25 metara, a nemoćan je bio golman Dragovski.

Fiorentini nije pomogao ni Dušan Vlahović koji je već na poluvremenu zamenio Kutronea, dok je Nikola Milenković opet odigrao čitav meč za "ljubičaste".

Atalanta je ovim trijumfom zadržala četvrtu poziciju na tabeli sa 42 boda, tri više od Rome, dok je Fiorentina ostala na 14. poziciji sa 25.