Benzema srušio Atletiko i doneo veliki trijumf Realu!

01.02.2020

17:00

Fudbaleri Real Madrida savladali su Atletiko Madrid u derbiju 1:0 pogotkom Karima Benzeme.

Francuz je nezaustavljiv

U jako tvrdom meču bez mnogo prilika Atletiko nije uspeo da iskoristi svoje šanse i da dođe do pobede. Prvo je u 13. minutu Vitolo promašio zicer pred golom protivnika, kada je poluvolej poslao pravo u Kurtou.

Potom je 24. i 42. minutu meča promašivao velike prilike i na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom.

Nastavile su se muke Atletika oko realizacije, a to je Real iskoristio i iz jedine prilike na meču postigao gol. Ferland Mendi je poslao loptu ka Benzemi koji je u 56. minutu savladao Jana Oblaka i tako doneo važna tri boda svom timu.

Luka Jović je meč presedeo na klupi, a posle ovakvih igara Benzeme teško da će mu biti lako da dođe do prilike da igra ove sezone.