Čudesno drugo poluvreme u Lesteru: Rudiger spasao Čelsi poraza

01.02.2020

14:30

Fudbaleri Lestera i Liverpula odigrali su nerešeno 2:2 u uvodnom meču 25. kola Premijer lige.

Antonio Ridiger

Igrač utakmice bio je defanzivac gostiju Antoni Ridiger, koji je postigao dva gola, oba na asistenciju Mejsona Maunta.

Iako su prvi primili pogodak, igrači Lestera bili su bolji na terenu od protivnika, ali su ih naivno primljeni golovi posle prekida koštali gubitka bodova u jednom od derbija ove runde.

Čelsi je do vođstva stigao odmah na startu drugog poluvremena, u 46. minutu, kada je Ridiger posle kornera zatresao mrežu Šmajhela.

Lisice nisu dugo bile u zaostatku. Juri Tilemans je u roku od desetak minuta režirao preokret svoje ekipe.

Prvo je u 54. namestio gol Harviju Barnsu, da bi u 64. Kepinu mrežu pogodio i Ben Čilvel.

Nisu se predavali gosti. U 71. minutu slobodni udarac je izveo Maunt, da bi Ridiger ponovo bio najbolji u skoku i sa oko desetak metara pogodio ćošak danskog golmana za konačnih – 2:2.

Do kraja utakmice Lester je imao dve neverovatne prilike, ali su neprecizni bili Evans i Harvi Barns, pa je ostalo 2:2.

U narednom kolu Lester gostuje Vulverhemptonu, dok Čelsi dočekuje Mančester junajted.