Džaba im novi trener: Valensija razbila Barselonu!

subota, 25. 1. 2020.| 18:14

0

Fudbaleri Valensije pobedili su Barselonu na svom terenu rezultatom 2:0 u okviru 21. kola La Lige.

Tanjug/AP
Fudbaleri Valensija

‚Slepi miševi‘ su do trijumfa pred oko 46.000 gledalaca na „Mestalji“ došli golovima u drugom poluvremenu. Domaći tim je poveo u 48. minutu autogolom Đordija Albe, dok je konačan rezultat u 77. minutu postavio Maksi Gomes, koji je prethodno promašio penal.

Domaći tim je u potpunosti zaslužio trijumf, imao je više šansi, a promašaji u prvom poluvremenu onemogućili su ga da bude još ubedljiviji.

Gomes je prvo promašio penal u 12. minutu, pošto je Đerar Pike napravio oštar start, a sudija konsultovao VAR. Isti Urugvajski fudbaler je nešto kasnije pogodio prečku, a Valensija je u drugom poluvremenu nastavila sa ofanzivom, koja je i dovela do golova.

Prvo je Alba zatresao svoju mrežu, da bi Gomes potom bio strelac, pošto ga je sjajno proigrao Feran Tores, a on iskosa bez problema savladao Mark-Andrea ter Stegena. Na drugoj strani je samo Lionel Mesi stvarao šanse, ali nije bio precizan.

Posle takvog raspleta, Real ima šansu da se osamostali na čelu tabele ukoliko u nedelju na gostovanju Valjadolidu izvuče barem bod. Barselona i ‚kraljevski klub‘ su izjednačeni sa po 43 gola i istom gol razlikom, a prate ih Atletiko i Sevilja sa po 35 golova i po utakmicom manje od katalonskog kluba.