Haland digao Vestfalen na noge: Petarda "milionera", dva komada norveškog čuda protiv "jaraca"!

24.01.2020

21:46

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda slavili su u premijernom meču 19. kola nemačke Bundeslige protiv Kelna rezultatom 5:1 na svom "Vestfalenu".

Slavlje fudbalera Borusije iz Dortmunda

Borusija je posle uvodnih pola časa igre imala prednost od dva gola stečenu golovima Rafaela Gereira u prvom i Marka Rojsa u 29. minutu.

Dileme u vezi sa pobednikom rešene su u 48. minutu kada je Džejdon Sančo postigao treći gol na meču, ali je blagu neizvesnost u duel uneo pogodak iskusnog napadača Kelna Marka Uta 16 minuta kasnije.

Erling Braut Haland i Džejdon Sančo

Do kraja meča viđena su još dva gola u mreži Kelna i oba puta strelac je bio Haland. Perspektivni norveški napadač pogađao je mrežu gostiju u 78. i 87. minutu potvrdivši sjajnu formu.