Siti uništio Junajted na Old Trafordu!

utorak, 7. 1. 2020.| 23:24

0

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Junajted na Old Trafordu sa 3:1, u prvom meču polufinala engleskog Liga kupa.

Tanjug/AP
Duel Vilijamsa i Mareza

Gosti su utakmicu rešili već u prvom poluvremenu, kada su postigli sva tri gola i tako došli do osmog trijumfa na poslednjih devet mečeva u svim takmičenjima.

Poraz crvenih đavola ublažio je kapiten Markus Rašford u završnici, čime je ostavio nade svojoj ekipi pred revanš, koji je na programu 29. januara na Etihadu.

Početak meča nije nagoveštavao da će utakmica imati ovakav epilog.

Izabranici Ole Gunara Solskjera su bolje ušli u ovaj duel i u nekoliko navrata zapretili velikom rivalu. Najviše je pokušavao brzonogi Markus Rašford, ali je odbrana gostiju uspešno otklanjala opasnost.

"Građani" do vodećeg pogotka nisu imali nijedan pokušaj da ugroze gol Davida De Hee. Ipak, nakon izleta Kajla Vokera na protivničku polovinu, lopta je stigla do Bernarda Silve, koji je prelepim udarcem sa ivice šesnaesterca doneo prednost svojoj ekipi.

Nakon pogotka, izabranici Pepa Gvardiole nisu odustajali, već su nastavili sa konstantnim napadima , što im se isplatilo u 33. minutu, kada je u centru pažnje bio opet omaleni Bernardo Silva.

On je fenomenalnim pasom kroz sredinu uposlio Rijada Mahreza, koji je rutinski zaobišao De Heu, a potom samo prosledio loptu u mrežu rivala.

Potpuni brodolom crvenih đavola najavio je autogol Andreasa Pereire. Siti je sjajno istrčao kontru, De Brujne je "zalomio" Džonsa, poslao loptu na drugu stativu, gde je Brazilac nespretno reagovao i zatresao sopstvenu mrežu.

U drugom poluvremenu domaći su se probudili, zaigrali nešto bolje i agresivnije.

Odmah nakon pauze na terenu se našao i srpski reprezentativac Nemanja Matić, koji je pomogao svojoj ekipi u sprečavanju još nekog pogotka Sitija, što bi bio potpuni debakl.

Nadu Junajtedu da u revanšu ipak mogu da naprave čudo i izbace velikog rivala dao je Markus Rašford u 70. minutu.

Bio je to odličan kontranapad domaćih. Mejson Grinvud je lepo izneo loptu na protivniku polovinu, uposlio svog kapitena, kome nije bilo teško da reši situaciju "1 na 1" i rutinski matira Klaudija Brava.

To je bilo sve što je publika na Old Trafordu imala prilike da vidi, a putnik u finale biće poznat nakon revanša koji je na programu 29. januara na Etihadu.

U drugom polufinalu snage će odmeriti Lester i Aston Vila.

(VIDEO) Marka Marina poslao po burek i postigao fenomenalan pogodak!