Orsolini golčinom u dubokoj nadoknadi doneo bod Mihi!

06.01.2020

14:53

Fudbaleri Bolonje osvojili su bod protiv Fiorentine na svom terenu, u 18. kolu Serije A, fantastičnim pogotkom Rikarda Orslonija u 90+4. minutu - 1:1.

Siniša Mihajlović

U dubokoj nadoknadni vremena, dosuđen je prekršaj za Bolonju na nekih 17 metara od gola iskosa sa desne strane.

Bio je to pozicija "skraćenog kornera" i svi su očekivali centaršut, ali je Orsolini maestralnim udarcem zakucao loptu iza leđa golmana Dragovskog za veliku radost navijača na Renato Dal'Ara stadionu.

Mogla je ekipa Siniše Mihajlovića i nešto ranije do boda, međutim, u 87. minutu je šut Matije Banija zaustavio Dragovski.

Fiorentina je bila bolji rival u prvom poluvremenu, kad je i stekla prednost.

U 27. minutu Marko Benasi je odličnim volej udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio od stative.

To, međutim, nije bilo dovoljno da Viola upiše prvi trijumf posle sedam utakmica, pa se njen loš niz nastavio i u novoj godini.

Ceo meč za taj tim odigrao je Nikola Milenković, dok je Dušan Vlahović na terenu bio 67 minuta.

Bolonja je 10. na tabeli sa 23 boda, dok su Ljubičasti 15. sa 18.