Kontroverzna pobeda Liverpula!

29.12.2019

18:44

Fudbaleri Liverpula pobedili su Vulverhempton rezultatom 1:0 u 20. kolu Premijer lige.

Sadio Mane

"Redsi" su time ubeležili 18. pobedu u 19 odigranih mečeva i nastavili da krupnim koracima koračaju ka tituli šampiona.

Meč je obeležilo kontroverzno prvo poluvreme gde je VAR soba u dva navrata morala da reaguje.

Liverpul je imao nekoliko prilika koje nije iskoristio pre nego što je sjajno odreagovao Sadio Mane u 42. minutu.

Tada je Virdžil van Dajk poslao fenomenalnu loptu ka Adamu Lalani, a on je spustio Maneu koji je prevario Ruja Patrisija.

VAR je proverio da li je Lalana igrao rukom i odlučio da nije.

Vulvsi su slavili izjednačenje nekoliko minuta kasnije kada je mrežu Alisona Bekera zatresao Neto, ali je na scenu opet stupila VAR tehnologija.

Posle dužeg pregledanja snimka odlučeno je da je desni bek Đoni b io u milimetarskom ofsajdu, pa je gol Vulvsa poništen.

Liverpulova dominacija iz prvog poluvremena potpuno je izbrisana u nastavku.

Vulvsi nisu imali posed lopte na svojoj strani, ali su bili dosta konkretniji i u drugih 45 minuta uputili jedine šuteve u okvir gola protivnika.

Ipak, promene rezultata nije bilo i ostalo je 1:0 na Enfildu.