Spektakularan meč u Dortmundu: Borusija i Lajpcig podelili "plen"!

17.12.2019

21:38

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda i Lajpciga odigrali su 3:3 u 16. kolu Bundeslige.

Detalj sa meča Dortmund - Lajpcig

Prvi do gola prednosti stigli su domaći fudbaleri. Vajgl je uputio snažan udarac u bliži ugao, Gulaši nije uspeo dobro da reaguje i Dortmund je poveo.

Samo jedanaest minuta kasnije Dortmund je uspeo da udvostruči prednost. Sančo je lepo pronašao Brandta, a ovaj je na još lepši način savladao golmana Lajpciga.

Lajpcig je imao šanse, ali nije uspeo da ih iskoristi i na pauzu se otišlo sa rezultatom 2:0.

Na startu drugog poluvremena golman Dortmunda Roman Burki vraća Lajpcig u igru. Katastrofalnom reakcijom poklanja gol Timu Verneru.

Igrao se 47. minut kada je Lajpcig smanjio, a samo šest minuta kasnije Verner ponovo koristi poklon odbrane. Rutinski je savladao Burkija i izjednačio.

Nije dugo trajala radost gostiju s obzirom da je u 55. minutu Džejdon Sančo vratio prednost na stranu BVB. Talentovani Englez je snažnim šutem u kaznenom prostoru savladao golmana.

Drugo poluvreme krenulo je furiozno, Rojs je u 68. minutu propustio šansu da povisi na 4:2 i ubrzo je stigla kazna. Patrik Šik u 78. donosi izjednačenje gostima i time postavlja konačan rezultat.

Dortmund je do kraja imao šanse, nije uspeo da ih iskoristi i dve ekipe su podelile bodove.

Augsburg je kod kuće savladao Fortunu sa 3:0, dok je Hofenhajm bio bolji od Uniona u Berlinu 2:0.