De Brujne uništio Arsenal za 40 minuta!

15.12.2019

18:27

Kevin De Brujne je odigrao jednu od svojih najboljih utakmica u karijeri, pošto je u meču sa Arsenalom vodio svoj tim do lagane pobede od 3:0 na gostovanju.

Nestvarna partija Kevina De Brujnea

Već posle dva minuta poveo je Siti, pošto je Gabrijel Žezus poslao povratni pas Belgijancu na desetak metara od gola, a De Brujne je tu loptu zakucao u mrežu.

Već u 15. minutu bilo je 2:0. Sada se De Brujne ušetao u šesnaesterac protivnika, poslao pas ka Sterlingu koji je iz neposredne blizine samo odložio loptu u Lenov gol.

Konačnih 3:0 postavio je De Brujne još jednim golom, a sada je asistent bio mladi Fil Foden koji je startovao na ovom meču.

Arsenal je tako nastavio seriju loših rezultata i sada je na devetom mestu na tabeli, dok je Siti ostao treći sa čak 14 bodova manje do prvoplasiranog Liverpula.