Junajted razbio AZ za prvo mesto, Roma jedva, ispao lider Bundeslige u 90. minutu!

12.12.2019

22:26

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su AZ Alkmar u poslednjem kolu grupne faze Lige Evrope sa ubedljivih 4:0 pa su tako potvrdili prvu poziciju u grupi L.

Radost fudbalera Mančester junajteda

Ekipa Ole Gunara Solskjera bila je i više nego ubeljiva na "Old Trafordu" protiv AZ Alkmara. Za svega 10 minuta Englezi su razbili goste i potvrdili prvu poziciju u grupi. Ovim rezultatom praktično je potvrđeno da je Partizanu nerešen rezultat u Hagu od pre dve nedelje i zvanično presudio prolazak u narednu fazu.

Prvo je Ešli Jang doveo domaće u prednost u 53. minutu, a do 63. mladi Mejson Grinvud je uspeo da se dva puta upiše u listu strelca, dok je i Huan Mata bio precizan sa bele tačke.

GRUPA L:

PARTIZAN - ASTANA 4:1 (Sadik x2, Asano i Suma/ Rotirau)

MANČESTER JUNAJTED - AZ ALKMAR 4:0 (Grinvud x2, Jang i Mata)

Bilo je zanimljivo i na ostalim terenima širom Evrope. Roma je jedva izvukla bod protiv Volfsbergera i tako ipak prošla u narednu fazu, dok je Bašahšehir u 90. minutu srušio Borusiju Menhenglabah i izbacio je iz Evrope.

GRUPA J:

BORUSIJA MENHENGLADBAH - ISTANBUL BAŠAKŠEHIR ( Tiram/ Kaveči i Kriveli)

ROMA - VOLFSBERGER 2:2 ( Peroti, Džeko/ Florenci(ag) , Visman)

Braga je posle dva preokreta slavila u Bratislavi protiv Slovana sa 4:2, dok je Vulverhempton u drugom poluvremenu dao četiri gola Bešiktašu (Diego Žota postigao het-trik) i slavio sa 4:0.

GRUPA K:

SLOVAN BRATISLAVA - BRAGA 2:4 (Šporar,Moha/ Fonte, Trinkao, Božikov(ag) , Paulinjo)

VULVERHEMPTON - BEŠIKTAŠ 4:0 ( Žota x3, Dendonker)

Ekipa Rendžersa odigrala je 1:1 sa Jang Bojsom u Glazgovu, ali je uspela da ostvari plasman u narednu fazu.

Sa druge strane, Porto je slavio na domaćem terenu sa 3:2 protiv Fejnorda.

GRUPA G:

PORTO - FEJNORD 3:2 ( Dijaz,Malacia(ag), Soares/ Botegin, Larson)

GLAZGOV RENDŽERS - JANG BOJS 1:1 ( Morelos/Barišić(ag))

Na ostalim mečevima Ludogorec je odigrao protiv Ferencvaroša 1:1, Volfsburg je bio bolji od Sent Entjena istim rezultatom (1:0), isto je okončan i rezultat Espanjola i CSKA (Rusi slavili 0:1).

GRUPA H:

ESPANJOL - CSKA MOSKVA 0:1 (Vlašić)

LUDOGOREC - FERENCVAROŠ 1: ( Lukoki/Signjevič)

Gent je na svom terenu slavio protiv Oleksandrije sa 2:1 dok je Porto je bio bolji od Fejenorda sa 3:2 u Portugalu.