0

Fudbaleri Malmea, Kopenhagena, Hetafea, Kluža, Ajntrahta i Arsenala prošli su u nokaut fazu Lige Evrope, dok je ispao Lacio.

Tanjug/AP
Ipak idu dalje fudbaleri Ajntrahta

Plasman su ranije obezbedili APOEL, AZ Alkmar, Bazel, Braga, Seltik, Espanjol, Gent, LASK, Mančester junajted, Sevilja, Sporting, Volfsburg i Vulverhempton.

Na terenu je bilo i nekoliko srpskih fudbalera, a istakli su se Vujadin Savić golom i Uroš Matić asistencijom u pobedi APOEL-a nad Seviljom, te Filip Kostić proigravanjem za gol Ajntrahta u porazu od Vitorije.

Nemanja Maksimović je komandovao veznim redom Hetafea u ubedljivoj pobedi od 3:0 protiv Krasnodara Uroša Spajića, u direktnom obračunu za šesnaestinu finala.

Sergej Milinković-Savić je zbog povrede propustio gostovanje Lacija u Renu i poraz od 2:0 kojim je rimski klub eliminisan iz Lige Evrope.

U ovoj grupi je sve već rešeno i pre ovog kola, u kojem je kiparski APOEL stigao do prestižne pobede nad Seviljom 1:0.

Trijumf Kipranima doneo je srpski tandem, Uroš Matić je centrirao, a Vujadin Savić glavom rešio meč sredinom drugog poluvremena u Nikoziji.

U drugom susretu Karabag i Didelanž su na oproštaju od Evrope remizirali 1:1. Domaćin je izbegao poraz golom Gehe u nadoknadi vremena.

Dinamo Kijev je imao sve u svojim rukama, ali nije iskoristio priliku.

Ukrajinci su jedva izbegli poraz od Lugana 1:1 na svom terenu i završili nastup u Evropi ove jeseni.

Otpisani Švajcarci su poveli preko Aratorea u poslednjem minutu prvog poluvremena, da bi Cigankov u četvrtom minutu nadoknade meča samo spasao domaćina poraza.

Tako su dalje prošla dva skandinavska kluba, u čijem duelu je Malme stigao do prestižne pobede u Kopenhagenu 1:0.

Papajanopulos je u 77. minutu matirao golmana danskog tima i pogurao Šveđane do šesnastine finala LE.

Bazel ništa nije rizikovao već je pobedom nad Trabzonom 2:0 overio nokaut fazu i prvo mesto u grupi.

Vidmer u 21. i Štoker u 72. minutu su doneli treću pobedu švajcarskom timu u poslednja četiri meča.

Na sličan način je svoj posao odradio i Hetafe, koji je posle 76 minuta žestoke borbe u roku od dva "slomio" Krasnodar.

Kabrera i Molina su u 76. i 78. minutu nokautirali Ruse, a konačnih 3:0 za španski tim postavio je Kenedi četiri minuta pre kraja.

Nemanja Maksimović je odigrao još jedan odličan meč u dresu Hetafea.

LASK je u direktnom sudaru sa Sportingom na dominantan način stigao do prvog mesta u grupi – 3:0.

Austrijanci su poveli u 23. minutu preko Traunera, da bi već u 38. rešili meč pogotkom Klausa iz penala.

U nadoknadi vremena Raguz potpuno nokautira goste iz Lisabona koji su kao drugoplasirani takođe prošli dalje.

U meču bez rezultatskog značaja PSV i Rosenborg su remizirali 1:1 u Ajndhovenu.

Gosti su poveli preko Helanda u 22. minutu, da bi Muhamed Ihataren spasao PSV poraza.

Seltik je već ranije obezbedio prvo mesto pa se nije preterano trudio u Rumuniji, što je koštalo rimski Lacio evropskog proleća.

Kluž pogocima Burke i Đokovića stiže do 2:0 protiv velikana iz Glazgova i rezerviše drugu kartu koja vodi u nokaut fazu LE.

Verovatno svesni da imaju minimalne šanse ni Lacijali se nisu preterano trudili na gostovanju u Renu, gde su poraženi identičnim rezultatom 2:0.

Ganjon je sa dva gola srušio rimski tim koji je bio oslabljen neigranjem Sergeja Milinković-Savića zbog povrede Srbina.

Neverovatna završnica borbe za šesnaestinu finala. Belgijanci će dugo da žale za propuštenom šansom.

Standard je vodio 2:0 protiv Arsenala do 78. minuta, ali se opustio zbog prednosti Ajntrahta nad Vitorijom 2:1 u 85.

Na kraju su "tobdžije" sa dva gola u jednom minutu izborile 2:2 u Liježu, da bi Portugalci u međuvremenu preokrenuli u Frankfurtu na 3:2.

Tako je Ajntraht prošao dalje sa samo bodom prednosti u odnosu na Standard, koji je mogao da izbaci Nemce i plasira se u narednu fazu da se nije opustio u završnici meča sa Arsenalom.

Lakazet i Saka su doneli "tobždijama" prvo mesto u grupi.

(FOTO, VIDEO) NAJSE*SI DŽOKER IKADA: Ruskinje OBJASNILE kako se maskira za Noć veštica
(FOTO, VIDEO) NAJSE*SI DŽOKER IKADA: Ruskinje OBJASNILE kako se maskira za "Noć veštica"
0
ŠKOTI, PLAŠITE LI SE DUŠANA SILNOG? Tadić za 20 minuta zatresao mrežu i namestio dva gola Ajaksa!